ГоловнаЄгипетОбвал турецької ліри схвилював Єгипет: туристи можуть вибрати Анталію замість Хургади

Обвал турецької ліри схвилював Єгипет: туристи можуть вибрати Анталію замість Хургади

Офіційні особи Єгипту з тривогою спостерігають за знецінення турецької ліри – так оцінили турецькі туристичні ЗМІ позицію «офіційних осіб» Єгипту, озвучену арабомовною газетою Al-Araby Al-Jadeed.

За оцінками даних неназваних осіб, що представляють у тому числі торгову палату Єгипту, зниження курсу турецької ліри вплине на конкурентоспроможну ціну всієї продукції, що виробляється в Єгипті, і в першу чергу за рахунок цін, що впали, Туреччина також стане лідером у сфері туризму.

«Навіть після нещодавнього підвищення цін у Туреччині ціни будуть конкурентоспроможними порівняно з цінами на продукти, виготовленими в Єгипті. Уряд має забезпечити нам комфорт при сплаті податків та подібних платежів, щоб ми могли боротися», – упевнений єгиптянин.

При цьому побоювання насамперед викликає туристичний сектор. «Зниження курсу турецької ліри до долара приверне більше туристів до Туреччини, що зменшить кількість туристів у Єгипті, це буде висока конкуренція. Тим більше що турки зацікавлені відтягнути турпотік у Єгипту», – заявляють «офіційні особи. Вони також оцінили, що у Туреччині туристи зможуть платити 636 доларів за 1 тиждень, включаючи квитки на літак, на турецькому узбережжі. “З такими цінами середній турист поїде до Анталії замість Хургади”, – додали представники Єгипту.

Втім, у самій Туреччині готельний бізнес дивиться на економічні потрясіння у країні з великим песимізмом. Так, на недавньому засіданні Асоціації турецьких туристичних агенцій (TÜRSAB) експерти заявили, що до квітня-травня ціни на турецькі курорти зростуть на 50-60%, чому причиною є високий попит з боку іноземних туристів, а також – непередбачувана ситуація з валютою.

«Збільшення валютних курсів безпосередньо відбивається на наших витратах. Ми не можемо купувати товари, які ми купили цього тижня, за тією самою ціною наступного тижня – щотижня ми спостерігаємо 30% зростання. Вартість цих товарів найбільше впливає вартість номера. Тому ми не можемо зробити прогнозовані ціни на наступний сезон», – заявив Бюлент Зюзер, віце-президент Союзу туристичних підприємств та розміщення Егейського моря (ETIK). А крім того, подорожчання всього може призвести до масових протестів та політичних скандалів. Подробиці читайте за цим посиланням.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Що буде, якщо ми всі захворіємо на коронавірус? – епідеміолог».

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода