ГоловнаМедицинаЩо буде, якщо ми всі захворіємо на коронавірус? - епідеміолог

Що буде, якщо ми всі захворіємо на коронавірус? – епідеміолог

Дискусія про COVID-19 у Німеччині все частіше ведеться про те, чи не добре, щоб інфекція поширювалася масово, щоб кожен міг захворіти та набути природного імунітету. Це питання стало особливо актуальним з того часу, як варіант Омікрон почав поширюватися надзвичайно швидко.

Тобіас Курт, директор Інституту громадської охорони здоров’я у клініці Шаріте в Берліні та професор епідеміології та громадської охорони здоров’я, сказав, що масове поширення вірусу буде жахливим. “Це питання, по суті, стосується створення базового імунітету у населення”, – сказав він Deutsche Welle.

Найважливіше питання в даному випадку полягає в наступному: зараз, коли все більше і більше людей заражається коронавірусом, чи можемо ми сподіватися, що одного разу всі перехворіють і населення набуде імунітету? Іншими словами, чи не краще просто почекати та подивитися, що відбудеться?

Ні, це, безумовно, не дуже добре рішення, сказав міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Лаутербах, який є епідеміологом. “Масове зараження не може бути хорошим варіантом”, – сказав він в інтерв’ю n-tv, пояснивши: “Навіть якщо Омікрон не викличе таке тяжке захворювання, як мутація Дельта, все одно буде занадто багато людей, яких COVID-19 викличе постійні ушкодження”.

Так званий Основний чи «стадний» імунітет, який, на думку Тобіаса Курта, має бути в центрі уваги, виникає, коли імунна система більшості людей здатна ефективно протистояти вірусу — не лише після зараження, а й завдяки імунізації. “Ключове в цьому випадку – активувати імунну систему або через контакт із вірусом SARS-CoV-2, або через вакцину”, – пояснив експерт. «Ми сподіваємося, що колись людей, які мали такий контакт, буде достатньо, щоб важкі форми Ковід-19 більше не виникали, і водночас хворіли були не надто багато».

У міру ослаблення хвиль пандемії нинішня пандемія SARS-CoV-2 поступово стане ендемічною. почне нагадувати сезонний грип, не порушуючи громадську охорону здоров’я.

Важко сказати точно, коли настане такий час, тому що імунна відповідь проти COVID-19 нестабільна. Люди, які перехворіли та одужали, можуть заразитися повторно. Те саме стосується і щеплених людей — переважно це пов’язано з тим, що постійно з’являються нові варіанти вірусу.

На щастя, імунна система певною мірою «згадує» свій попередній контакт з вірусом і реагує, тим самим запобігаючи новому тяжкому перебігу хвороби.

«Контакт з одним з нових варіантів вірусу подібний до контакту з людиною, яка говорить на діалектній формі тієї ж мови. не до кінця розуміють одне одного», – сказав Тобіас Курт.

Але для того, щоб імунна система відреагувала на такий діалект і захистила нас від більш важкої форми COVID-19, вона повинна була попередньо контактувати з вірусом або вакциною. За даними Інституту Роберта Коха, понад 15% дорослого населення Німеччини ще не вакциновано. У деяких федеральних землях їхня частка навіть перевищує 25%.

Чи всім небезпечне масове зараження?

Люди, про яких йдеться, будуть наражатися на надзвичайно високий ризик, якщо відбудеться масове зараження. Тоді буде неймовірно велика кількість людей, які захворіють. Цей сценарій цілком реалістичний, враховуючи, наскільки заразним є варіант Омікрон, попереджає Курт.

Масове проникнення вірусу було б надто ризикованим для дітей та молоді. У Німеччині, наприклад, майже 40% молодих людей віком від 12 до 17 років взагалі не вакциновані. У цій віковій групі, як і в дітей віком молодшого віку, COVID-19 зазвичай протікає легше і без важких симптомів. Проте фахівці попереджають, що поки що є не так багато інформації про можливу довгострокову шкоду, яку хворобу завдає організму. Саме тому молоді люди мають бути захищеними від можливого захворювання.

“Навіть щеплені люди не повністю захищені від небезпечного захворювання”, – попереджає Тобіас Курт. Ті, хто був щеплений або перехворів, також можуть серйозно захворіти, хоч і набагато рідше. Свідомо припустити можливість масового зараження означало зіграти в російську рулетку. Такий ризик був би невиправдано високим”, – сказав епідеміолог.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода