ГоловнаГотеліСтало відомо, чому готелі Туреччини у 2022 році злетять у ціні

Стало відомо, чому готелі Туреччини у 2022 році злетять у ціні

Новий рік зробив готелям Туреччини – а відповідно і туристам – вкрай неприємний «подарунок»: різке зростання цін на основні енергоносії – електроенергію та газ, що неминуче спричинить збільшення витрат і відповідне зростання цін на самі готелі.

Нагадаємо, що різке падіння курсу турецької ліри наприкінці 2021 року на ціни готелів для іноземних туристів не вплинуло, адже готелі виставляють свої ціни у валюті. Але трапилося те, чого і побоювалися готельєри – держава з 2022 року різко піднімає ціни на енергоносії – електрику та газ, а це вже безпосередньо впливає на витрати готелів. Додатково впливає опосередковано: всі продукти харчування, якими в готелях годують туристів, також різко злітають у ціні. Що, у свою чергу, загрожує істотним зростанням цін на відпочинок у Туреччині.

При цьому темпи зростання цін справді вражають. Підвищення тарифів на електроенергію становитиме від 52 до 130%, ціна на газ зросла на 50%. Ціни на бензин у Стамбулі зросли до 12,91 турецького ліру, а дизельного палива до 12,76 турецького ліру. Також зросли різноманітні податки та штрафи.

Також читайте: З Нового року ціни на готелі Туреччини збільшаться на 20-50%

Нагадаємо, що ще наприкінці листопада експерти з турецького турбізнесу попереджали, що падіння турецької ліри може призвести не лише до зростання цін на тури, а й до економічної нестабільності в країні, за якою ризикує політична. З початку року ліра втратила 40% своєї вартості, ставши серед країн, що розвиваються, другою за значимістю знецінюваною валютою після бразильського реалу.

Також читайте: Популярний курорт Туреччини оголосив Україну найбільшим ринком: узимку знову розпочалися чартерні програми з українськими туристами

На засіданні Асоціації турецьких туристичних агентств (TÜRSAB) експерти заявили, що до квітня-травня ціни на турецькі курорти зростуть на 50-60%, чому причиною є високий попит з боку іноземних туристів, а також – непередбачувана ситуація з валютою. «Збільшення валютних курсів безпосередньо відбивається на наших витратах. Ми не можемо купувати товари, які ми купили цього тижня, за тією самою ціною наступного тижня – щотижня ми спостерігаємо 30% зростання. Вартість цих товарів найбільше впливає вартість номера. Тому ми не можемо зробити прогнозовані ціни на наступний сезон», – заявив Бюлент Зюзер, віце-президент Союзу туристичних підприємств та розміщення Егейського моря (ETIK). А крім того, подорожчання всього може призвести до масових протестів та політичних скандалів.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: “Дієтолог спростувала користь трьох модних продуктів для схуднення“.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода