ГоловнаЕкономікаЧерез кризу, багато людей у ​​Стамбулі стоять у черзі за дешевим хлібом

Через кризу, багато людей у ​​Стамбулі стоять у черзі за дешевим хлібом

Як повідомляє Reuters, у той час, коли курс турецької ліри падає, а сильна інфляція тяне заощадження турків, багато людей у ​​Стамбулі стоять у черзі за дешевим хлібом, намагаючись заощадити трохи грошей зі своїх бюджетів.

У районі Султангазі, де вони традиційно підтримують Партію справедливості та розвитку президента Реджепа Тайіпа Ердогана, кілька людей чекають, щоб купити хліб у муніципальній будці, заявивши, що зростання цін – їхній вибір.

Для мера Стамбула Екрема Імамоглу, якого вважають можливим противником президента Реджепа Тайіпа Ердогана, черги свідчать не лише про економічну кризу, а й про провал уряду, вказуючи на необхідність політичних змін.

Його муніципалітет продає хліб за ціною 1,25 фунти стерлінгів, що майже вдвічі менше, ніж у звичайних продуктових магазинах. Кількість хліба, що виробляється, збільшилася майже вдвічі – до 1,5 мільйона буханців на день для задоволення потреби. Проте, за його словами, черги показують, що цього замало.

Лише за листопад турецька ліра втратила 30 відсотків своєї вартості, а офіційна річна інфляція підскочила до 21,3 відсотка після того, як центральний банк знизив відсоткову ставку з 19 до 15 відсотків у вересні через тиск з боку Ердогана.

За даними муніципалітету, вартість життя підвищувалася на 50 відсотків на рік, при цьому орендна плата збільшувалася на 71 відсоток, а вартість багатьох основних предметів домашнього вжитку підвищувалася на 75-138 відсотків.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

У Туреччині назвали наскільки готелі підвищать ціни

Якщо в Туреччині хочуть отримати дохід від туризму, який...

В Туреччині шоковані від подорожчання у січні: авіаквитки +30%, готелі +12%, алкоголь +24%

Туреччина в особі представників туристичного сектору, мандрівників та місцевих...

У Туреччині підрахували та жахнулися: подорожчання готелів за останній місяць шокувало всіх

Готелі та ресторани у Туреччині впевнено тримають перше місце...

В Туреччині у готелів почалися проблеми

До серпня-вересня турецьку туріндустрію може очікувати маса неприємних сюрпризів:...

З Туреччини надійшов тривожний сигнал: у готелях турецького Бодруму почалися звільнення персоналу

Тривожний сигнал прийшов із турецького Бодруму, де у розпал...