ГоловнаCOVID Travel NewsТуризм до Європи знову скасовується ще на рік: COVID сертифікат вирішили продовжити...

Туризм до Європи знову скасовується ще на рік: COVID сертифікат вирішили продовжити до наступного літа

«Вакцинний ценз» на в’їзд та переміщення Європою продовжить діяти до середини наступного літнього сезону. Такі висновки роблять експерти з офіційної пропозиції комісії Європейського Союзу продовжити терміни дії цифрового сертифіката ЄС про COVID до кінця червня наступного року. Позначений його термін дії закінчується 30 червня 2022 року.

“Коронавірус, як і раніше, широко поширений на всій території блоку (тобто Євросоюзу), таким чином, неможливо припинити використання сертифікату як засіб безпечної подорожі влітку цього року”, – заявляють при цьому євроексперти. Туристам із країн ЄС це рішення «дозволить продовжувати використовувати свій сертифікат COVID при поїздках до держав-членів ЄС, де зберігаються обмеження на в’їзд», але від тих, хто до сім’ї європейських народів не включено, «вікно до Європи» залишиться закритим.

«Ми пропонуємо оновити можливості використання сертифікату для поїздок ЄС, щоб забезпечити впевненість для наших громадян, поки зберігаються потреби громадської охорони здоров’я», – додала комісар з питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Стелла Кіріакідес. Здебільшого зміни будуть у бік ускладнення – чи це «високоякісні лабораторні тести», які передбачається зробити «прийнятними для отримання сертифікату»; оновлення цих сертифікатів, щоб туди вносилися всі дози бустерних вакцин і т.д.

Зазначимо, що сертифікат було засновано навесні минулого року – і туризм, тобто, «спроба відновити свободу пересування», принаймні, в межах ЄС декларувалася його метою. З липня 2021 року він набув чинності – видано, до речі, 1,2 мільярди сертифікатів для всіх категорій – тобто, щепленим від COVID-19, який одужав від хвороби, а також тим, у кого перед поїздкою тест на COVID-19 негативний.

У той же час головні «застрільники» пандемії – Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) – висловила надію на «тривалий період спокою» та «міцний світ» у боротьбі з коронавірусом – а відтак і на повернення до нормального життя та туризму. Тобто, від влади різних країн та різних організацій поки що йдуть різноспрямовані сигнали: хтось закликає згортати обмеження, а хтось навпаки – вводить все нові й нові. Проте це явно свідчить про швидке згортання пандемії.

Також читайте: ВООЗ заявила про швидкий кінець пандемії: опубліковано список країн, які почали знімати обмеження

«Високі показники вакцинації, м’якший варіант «омікрон» та наближення кінця зими – це те, що стане «припиненням вогню», яке може принести нам міцний мир», – заявив голова ВООЗ у Європі Ганс Клюге. Він заявив, що на те, що пандемія закінчилася, розраховувати не варто, але всьому світу надано «можливість на тривалий період спокою» та «виключну можливість взяти під контроль передачу вірусу». «Навіть із більш небезпечним варіантом (ніж Omicron) можна реагувати на нові варіанти, які неминуче з’являться – без повторної установки тих підривних заходів, які нам були потрібні раніше», – додав Клюге. Але він наголосив окремо, що оптимістичний сценарій вимагає від країн проведення кампаній вакцинації та епіднагляду для виявлення нових варіантів.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Лікар назвав напій, що спалює жир на животі та печінці».

Свіжі новини

Погода

Схожі новини