ГоловнаМедицинаВакцини проти COVID-19 не допомагають? Що кажуть факти

Вакцини проти COVID-19 не допомагають? Що кажуть факти

Чому повністю вакциновані люди все одно заражаються коронавірусом, а в деяких випадках навіть помирають від Covid-19? І чи виправдані твердження про неефективність вакцини? Ось що свідчить перевірка фактів.

“Вакцини не працюють!” – Цей бойовий клич останнім часом звучить на повну силу, особливо у соціальних мережах. Хибна заява про «невдачу вакцини» в основному заснована на випадках, коли повністю вакциновані люди (особливо літні) все ж таки інфікуються, а в деяких випадках навіть помирають, пише Deutsche Welle.

Що кажуть факти

За роки до пандемії німецький спеціалізований інститут Роберта Коха виявив можливі варіанти, за яких вакцина не спрацює. Їх два: вакцина або зовсім не діє через органічні або вікові особливості вакцинованого, або її дія з часом знижується.

Фахівці зовсім не сперечаються, що вакцинація з часом втрачає чинність. «Чим старші люди, тим швидше зникає їхній імунний захист», – пояснює Райнхольд Форстер з Інституту імунології в Ганновері.

Інститут Роберта Коха також зазначає у своєму останньому оновленні, що ефективність вакцин вже знижується. Угур Шахін, один із творців вакцини BiontechPfizer, також майже рік тому сказав, що, за його оцінкою, мінімальний імунний захист становить від двох з половиною до трьох місяців. Він попередив, що якщо вірус продовжить поширюватися, вакцинацію, ймовірно, потрібно буде оновлювати кожні півтора роки. А кілька місяців тому Шахін додав, що третя доза його вакцини є важливою для хорошого імунітету.

На цьому тлі, природно, спалахнула дискусія про оновлення вакцини так званою «бустерною дозою». Нещодавні новини з Ізраїлю також показують, що ревакцинація уповільнює поширення вірусу та підвищує імунний захист у найбільш уразливих вікових групах.

Багато людей плутають функції імунної системи, тому давайте розставимо все по порядку: вакцинація захищає людину від інфекції та від тяжкого розвитку хвороби, але також захищає людей навколо неї від інфекції. Тобто вакцинована людина менше схильна до ризику зараження, і навіть у разі зараження хвороба прогресує легше. А по-друге, оскільки у вакцинованої людини менший ризик зараження, він менш небезпечний для оточуючих.

Звідси випливає, що у молодих людей ревакцинація служить в основному для захисту інших, а у літніх та хворих вона особливо важлива проти інфекції, особливо з дельта-мутацією вірусу.

Де провал

На тлі всього вищесказаного загальні висновки про те, що ефект перших доз вакцини, що знижується, означав, що вакцини зазнали невдачі, є необґрунтованими. Навпаки. Досвід країн із високим рівнем вакцинації, таких як Іспанія, Португалія чи скандинавські країни, показує, що випадків інфікування та тяжких захворювань значно менше, ніж у країнах, де мало вакцинованих, таких як Болгарія та Росія.

У цьому сенсі, якщо є якісь підстави говорити про «невдачу вакцинації», це не ефективність самих вакцин, а небажання багатьох людей пройти імунізацію.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

В Іспанії знову введені маски: МЗС терміново попередило туристів про новий ковід і маски

На популярному курорті перезапустили масочний режим. МЗС терміново попередило...

Covid повертається: Іспанія вводить масочный режим через спалах інфекції

Іспанія повертає масочний режим по всій країні через спалах...

Туризм можуть знову закрити: ВООЗ готується до нової пандемії

Не встиг закритися останній «ковідний» шпиталь, як ВООЗ оголосила,...

Через нову пандемію Турецькі готелі знову залишаться без туристів

Позитивні прогнози щодо кількості туристів на 2024 рік можуть...

COVID-19: у країнах Азії збільшилася кількість нових випадків захворювання

На тлі сплеску випадків COVID-19, викликаного високоінфекційним варіантом JN.1,...