ГоловнаТуризмНайвідомішу у світі екстремальну пам'ятку у Непалі спіткала катастрофа

Найвідомішу у світі екстремальну пам’ятку у Непалі спіткала катастрофа

Лід на Евересті токішає з загрозливою швидкістю – і можливо невдовзі владі Непалу доведеться переносити місце базового табору, звідки туристи починають свій підйом на найбільшу вершину світу. Найвищій у світі екстремальній пам’ятці, при спробі підкорення якої щороку гине чимало людей, загрожує глобальне потепління та людська діяльність: вони роблять нинішнє місце небезпечним, заявив високопосадовець у Катманду.

Уряд Непалу розглядає можливість перенесення базового табору гори Еверест. Нинішній базовий табір, розташований на висоті 5’364 метри на льодовику Кхумбу, де кожен сезон сходження збирається понад 1’500 осіб, стає небезпечним через льодовик, що швидко стоншується. Такі дані озвучив місцевим ЗМІ директор департаменту туризму Непалу Сурья Прасад Упадхьяя. Однак поки що точного рішення про перенесення не прийнято.

При цьому кілька досліджень показують, що льодовики поблизу вершини Евересту стоншуються з загрозливою швидкістю. У лютому дослідники з Непалу попередили, що найвищий льодовик на вершині евересту може зникнути до середини цього століття. Міжнародний центр комплексного освоєння гірських районів (ICIMOD) заявив, що Еверест значно втрачає кригу з кінця 1990-х років. Було підраховано, що лід у льодовику Саут-Коул, розташованому на висоті 8020 метрів, стоншуються зі швидкістю майже два метри на рік.

ДОВІДКА: Еверест, він же Джомолунгма, вважається найвищою горою світу – її висота понад 8.8 тис. метрів. Вона носить почесне звання «дах світу» – а також є найекстремальнішою туристичною визначною пам’яткою, тому що в «доковідні» роки понад 500 тис. туристів прибували, щоб спробувати взяти цю висоту – так що гору можна вважати однією з найвідвідуваніших пам’яток планети.

Свіжі новини

Погода

Також читайте