ГоловнаПолітикаТуреччину знову можуть закрити для російських туристів, тепер надовго

Туреччину знову можуть закрити для російських туристів, тепер надовго

Російські туристи цього літа можуть позбутися можливості відпочинку на курортах Туреччини: Ердоган знову виявився «на складному перехресті», заявляють аналітики, розмірковуючи на тему «російської агресії проти України». Турецька опозиційна Ahval зауважує, що Туреччина, і відповідно туризм, можуть виявитися заручниками політики – будь-яка спроба президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана заступитися за свої «економічні та особисті інтереси в Україні» призведе до того, що для найпотужнішого російського ринку Туреччину можуть знову закрити. і вже надовго. Прецедент уже був у 2015 році, коли турки збили у Сирії російський літак Су-24.

«З огляду на павутину економічних та особистих інтересів Ердгана щодо України та стратегічних інтересів Росії, йому, можливо, незабаром доведеться ухвалити доленосне рішення. Чи підтримає Туреччина Захід? Або збереже нейтралітет, який коштуватиме їй у фінансовому плані», – наводить видання цитату ізраїльського аналітика Цві Бареля.

Далі воно перераховує головні причини: вся річ у тому, що Туреччина має тісні зв’язки як з Росією, так і з Україною. «У 2019 році Туреччина отримала від Росії зенітно-ракетні комплекси С-400, що призвело до запровадження санкцій США. Туреччина та Росія мають тісне економічне співробітництво, особливо у галузі енергетики. А Україна та Туреччина покращили свої відносини за рахунок торгівлі, інвестицій та військового співробітництва за останні кілька років. Туреччина продала Україні безпілотники Bayraktar TB2, що спричинило різку критику з боку Москви. Туреччина також має великий інвестиційний портфель в Україні на мільйони доларів», – заявляє аналітик. Від себе відзначимо і величезний вплив на туризм Туреччини з боку російських туристів – турпоток номер один.

Далі він нагадав, що після того, як з листопада почала «роздмухуватися» ситуація, Туреччина швидко запропонувала зіграти посередницьку роль між двома країнами. «Спочатку Москва відхилила пропозицію Туреччини. Однак у січні Ердоган повторив свій заклик до посередництва та запросив лідерів Росії та України до Туреччини. Кремль заявив, що президент Росії відвідає Туреччину на запрошення Ердогана, але дату ще не призначено», – запевняє аналітик. Далі він заявляє, що будь-яка «перспектива зіткнення між Росією та Україною» створює «ще один можливий фронт для зіткнення між Москвою та Анкарою».

Під загрозою опиниться і багато спільних проектів. У тому числі – два газопроводи з Росії до Туреччини. І не в останню чергу – туризм. Очевидно, що за будь-яких ворожих турецьких демаршах кордон Росії для виїзду туристів оперативно опиниться «на замку», хоча б із банальної причини забезпечення безпеки наших туристів. Саме так і було у 2015 році.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Стоматолог розповіла, як чистити і що їсти, щоб зуби сяяли білизною».

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Одна з балканських країн збільшує авіасполучення з Росією, незважаючи на санкції ЄС

Сербський авіаперевізник Air Serbia, незважаючи на санкції Євросоюзу проти...

У хід були пущені російські бабусі: у Європі здивувалися новим способам росіян обходити санкції на шопінг

Про новий спосіб росіян оминати санкції заявило фінське видання...

Італія заявила що нічого не буде конфіскувати у росіян, на відміну Німеччини

Перша країна ЄС, яка заявила, що не буде нічого...

Визначилася країна яка конфіскуватиме у росіян все що у санкційних списках, без винятку

Німеччина почала бездоганно дотримуватися вимог ЄС щодо російських туристів...

Російські туристи почали оформлювати картки VISA або MasterCard прямо в Москві через посольство однієї країни

Російянам відкрилася можливість оформити дебетові картки платіжних систем VISA...