ГоловнаНімеччинаМіжнародний аеропорт Мюнхена відзначає 30-річний ювілей

Міжнародний аеропорт Мюнхена відзначає 30-річний ювілей

Рівно 30 років тому, в ніч проти 17 травня 1992 року, аеропорт Мюнхена перемістився на своє нинішнє місце приблизно за 30 кілометрів на північний схід від Мюнхена. Почалася сучасна історія повітряної гавані.

За 30 років аеропорт Мюнхена обслужив близько 850 мільйонів пасажирів, перевіз майже шість мільйонів тонн вантажів, виконавши майже десять мільйонів рейсів.

У рекордному 2019 році аеропорт Мюнхена прийняв майже 48 мільйонів пасажирів та здійснив близько 417 000 зльотів та посадок. Таким чином, кількість рейсів з моменту відкриття аеропорту в 1992 збільшилася більш ніж у два рази. Ще більше зросла кількість обслужених пасажирів — у чотири рази, перетворивши повітряну гавань на великий європейський аеропорт-хаб. Історія успіху мюнхенського аеропорту перервалася в березні 2020 року через пандемію коронавірусу, що вплинула на повітряне сполучення по всьому світу.

Цього року, після скасування більшості обмежень, показники знову пішли нагору. Під час великодніх канікул трафік у Мюнхені вперше сягнув понад 70 відсотків від докризового рівня.

Перенесення аеропорту з передмістя Мюнхена на північний схід між містами Фрайзінг та Ердінг привернув увагу всього світу. Всього за одну ніч близько 5 000 людей і майже 700 вантажівок впоралися з цим грандіозним переїздом і, як ні в чому не бувало, відновили роботи наступного ранку. Завдяки такому досвіду аеропорт Мюнхена з тих пір успішно працює як консультант з переміщення та відкриття нових аеропортів по всьому світу.

Як стратегічні партнери, аеропорт Мюнхена та Lufthansa в 1998 році досягли угоди про спільне будівництво, фінансування та експлуатацію Терміналу 2 аеропорту Мюнхена. І досі така співпраця між аеропортом та авіакомпанією є унікальною у міжнародній авіаційній галузі.

У вересні 1999 року аеропорт отримав сучасний багатофункціональний сервісний центр – Munich Airport Center (MAC). Відкриття Терміналу 2 у червні 2003 року забезпечило необхідне розширення пропускної спроможності. Lufthansa та її партнери ексклюзивно користуються терміналом, спроектованим з урахуванням специфічних вимог до трансферних перевезень. Він швидко довів переваги перед конкурентами завдяки безлічі торгових точок та пунктів громадського харчування, привабливим зонам відпочинку та бізнес-залам.

За даними Skytrax, аеропорт Мюнхена вже багато років входить до найзручніших для пасажирів аеропортів Європи, має сертифікат 5-зіркового аеропорту.

У 2016 році У 2016 році відбулося ще одне глобальне розширення, яке збільшило пасажиропотік на 11 мільйонів осіб до загальної місткості 50 мільйонів пасажирів.

Усього через три роки після відкриття терміналу «Супутник» у квітні 2019 року розпочався перший етап будівництва нового пірсу, який значно покращить сервіс та якість обслуговування у Терміналі 1.

Свіжі новини

Погода

Також читайте