ГоловнаНаукаБіля узбережжя Тонга сталося виверження підводного вулкана, яке спричинило цунамі (ВІДЕО)

Біля узбережжя Тонга сталося виверження підводного вулкана, яке спричинило цунамі (ВІДЕО)

Підводний вулкан Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай біля узбережжя тихоокеанського королівства Тонга вивергся та викликав цунамі, повідомляють світові ЗМІ.

Місцеві ЗМІ острівного архіпелагу повідомляли про великі приливні хвилі, які затопили майно, а також про попіл, що сипляється з неба і порушує телефонний зв’язок, але станом на пізній вечір за місцевим часом масштаби руйнувань були ще неясні.

Влада країн Тихоокеанського регіону, зокрема Самоа, Фіджі та Нової Зеландії, випустила попередження про цунамі і попередила людей уникати прибережних районів через можливі сильні та незвичайні течії та непередбачувані приливні хвилі.

“Людям, які перебувають у морі або поруч із ним, слід триматися подалі від води, пляжів та прибережних районів, а також гаваней, річок та естуаріїв”, – попередила Національна служба реагування на стихійні лиха та надзвичайні ситуації Нової Зеландії.

Вулкан розташований приблизно за 2 000 км на північний схід від Нової Зеландії.

Метеорологічне бюро Нової Зеландії повідомило, що його прилади зафіксували підвищення тиску після виверження. У соціальних мережах новозеландці повідомили, що чули виверження.

При виверженні вулкана вчора було зафіксовано невеликі хвилі цунамі розміром близько 30 сантиметрів, повідомила Метеорологічна служба Тонга.

Вулкан також періодично вивергався наприкінці грудня, але вчорашнє виверження було щонайменше в сім разів сильніше за попереднє, повідомили в Геофізичному інституті Тонга.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: ««Правило екватора»: які продукти не можна їсти після 15:00».

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода