ГоловнаМедицина"Жоден варіант не поширювався так швидко". Глава ВООЗ стверджує, що омікрон уже...

“Жоден варіант не поширювався так швидко”. Глава ВООЗ стверджує, що омікрон уже є у всьому світі

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що новий варіант коронавірусу вже є у 77 країнах. За словами генерального секретаря ВООЗ Тедроса Адханома Гебрейєсуса, жоден із нинішніх варіантів коронавірусу не поширюється так швидко, як омікрон.

– На даний момент 77 країн повідомили про забруднення омікроном, але насправді цей варіант, можливо, може бути виявлений у більшості країн світу, навіть якщо його ще не виявлено там. “Омікрон” поширюється темпами, яких ми не спостерігали з жодним іншим варіантом, – сказав Тедрос на онлайн-прес-конференції в Женеві.

Вакцини та омікрон

Тедрос, однак, наголосив, що нові дані показали, що ефективність вакцин проти тяжких симптомів COVID-19 та смертей, спричинених омікроном, знизилася лише незначно. За словами глави ВООЗ, також спостерігається невелике зниження ефективності вакцинації для профілактики легких симптомів захворювання чи інфекцій.

«Поява варіанту Омікрона спонукала деякі країни запровадити програми ревакцинації для дорослих, навіть якщо у нас немає доказів того, що третя доза забезпечує найкращий захист від цього варіанту», – сказав Тедрос.

Глава ВООЗ висловив занепокоєння тим, що такі програми призведуть до поповнення запасів вакцин, як це вже сталося цього року, і погіршать нерівність у доступі до них. – Зрозуміло: ВООЗ не проти бустерних доз. «Ми проти нерівності у доступі до вакцин», – наголосив Тедрос.

«Зовсім очевидно, що в міру проведення імунізації бустерні дози можуть відігравати важливу роль, особливо для тих, хто схильний до високого ризику розвитку симптомів тяжкого захворювання», – підкреслив Тедрос. – Це питання розстановки пріоритетів та порядку. Він додав, що підвищення доз для груп з низьким ризиком важкого захворювання або смерті просто наражає на ризик життя людей з високим ризиком, які все ще чекають на свої базальні дози через обмеження з поставками.

Також читайте: У Туреччині вперше виявили омікрон

«З іншого боку, запровадження додаткових доз людям із групи високого ризику може врятувати більше життів, ніж запровадження основних доз людям із групи низького ризику», – сказав Тедрос.

Найнебезпечніший варіант

Глава ВООЗ також закликав не недооцінювати омікрон, хоча немає жодних доказів того, що він більш небезпечний, ніж домінуючий у світі варіант «Дельта». – Ми стурбовані тим, що люди сприймають це як легкий варіант. Ми недооцінюємо цей вірус на свій страх та ризик. За словами Тедроса, навіть якщо Омікрон викликає менш серйозне захворювання, величезна кількість інфекцій може знову паралізувати непідготовлені системи охорони здоров’я.

Він також попередив, що одні вакцини не дозволять будь-якій країні одужати від епідемічної кризи, і закликав до продовження використання всіх існуючих засобів боротьби з коронавірусом, таких як носіння масок, регулярна вентиляція у приміщенні та дотримання соціального дистанціювання. – Зроби все. Робіть це послідовно і робіть добре, – закликав голова ВООЗ.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини