ГоловнаМедицинаСтало відомо чи захищає вакцина Pfizer від вірусу COVID-19 Omicron

Стало відомо чи захищає вакцина Pfizer від вірусу COVID-19 Omicron

Згідно з невеликим попереднім дослідженням, проведеним Африканським науково-дослідним інститутом охорони здоров’я в Південній Африці (New York Times), вакцина Pfizer-BioNTech може запропонувати лише частковий захист від високотрансмісивного варіанта Omicron COVID-19. Після тестування зразків крові 12 повністю вакцинованих людей, 6 з яких раніше були інфіковані вірусом, дослідники виявили, що новий штам значно знижує рівень антитіл, що виробляються вакциною.

Фактично, вони виявили 41-кратне зниження рівнів антитіл, що нейтралізують, проти варіанту Omicron в порівнянні з рівнями, що генеруються іншими штамами COVID-19. Хоча вакцина Pfizer, як і раніше, забезпечує певний захист від нового варіанту, її може бути недостатньо. “Враховуючи дуже велике падіння титрів антитіл, що нейтралізують, яке спостерігається тут з Омікроном, я безумовно вважаю, що було б доцільно якнайшвидше просуватися вперед зі створенням Омікрон-специфічних вакцин, поки є ймовірність, що це може широко поширитися.”, – сказав у New York Times Джессі Блум, вірусолог з Онкологічного дослідницького центру Фреда Хатчінсона.

Бустерний укол може забезпечити найкращий захист

Стало відомо чи захищає вакцина Pfizer від вірусу COVID-19 Omicron

На щастя, вам, можливо, не доведеться чекати на створення більш специфічної вакцини проти COVID-19, щоб залишатися захищеним від варіанту Omicron (CNN). Додаткову ревакцинацію вакцини Pfizer може бути достатньо для забезпечення достатнього захисту від високотрансмісивного штаму. Згідно з спільним прес-релізом Pfizer та BioNTech, результати лабораторних досліджень показують, що третя доза вакцини може дати більш стійку відповідь антитіл.

“Хоча дві дози вакцини можуть як і раніше забезпечувати захист від важкого захворювання, що викликається штамом Omicron, з цих попередніх даних ясно, що захист покращується за допомогою третьої дози нашої вакцини”, – сказав Альберт Бурла, голова та головний виконавчий директор Pfizer. Заява: «Забезпечення повної вакцинації якомога більшої кількості людей за допомогою перших двох серій доз та ревакцинації залишається найкращим способом запобігання поширенню COVID-19».

Свіжі новини

Погода

Також читайте

В Іспанії знову введені маски: МЗС терміново попередило туристів про новий ковід і маски

На популярному курорті перезапустили масочний режим. МЗС терміново попередило...

Covid повертається: Іспанія вводить масочный режим через спалах інфекції

Іспанія повертає масочний режим по всій країні через спалах...

Туризм можуть знову закрити: ВООЗ готується до нової пандемії

Не встиг закритися останній «ковідний» шпиталь, як ВООЗ оголосила,...

Через нову пандемію Турецькі готелі знову залишаться без туристів

Позитивні прогнози щодо кількості туристів на 2024 рік можуть...

COVID-19: у країнах Азії збільшилася кількість нових випадків захворювання

На тлі сплеску випадків COVID-19, викликаного високоінфекційним варіантом JN.1,...