ГоловнаМедицинаСтало відомо чи захищає вакцина Pfizer від вірусу COVID-19 Omicron

Стало відомо чи захищає вакцина Pfizer від вірусу COVID-19 Omicron

Згідно з невеликим попереднім дослідженням, проведеним Африканським науково-дослідним інститутом охорони здоров’я в Південній Африці (New York Times), вакцина Pfizer-BioNTech може запропонувати лише частковий захист від високотрансмісивного варіанта Omicron COVID-19. Після тестування зразків крові 12 повністю вакцинованих людей, 6 з яких раніше були інфіковані вірусом, дослідники виявили, що новий штам значно знижує рівень антитіл, що виробляються вакциною.

Фактично, вони виявили 41-кратне зниження рівнів антитіл, що нейтралізують, проти варіанту Omicron в порівнянні з рівнями, що генеруються іншими штамами COVID-19. Хоча вакцина Pfizer, як і раніше, забезпечує певний захист від нового варіанту, її може бути недостатньо. “Враховуючи дуже велике падіння титрів антитіл, що нейтралізують, яке спостерігається тут з Омікроном, я безумовно вважаю, що було б доцільно якнайшвидше просуватися вперед зі створенням Омікрон-специфічних вакцин, поки є ймовірність, що це може широко поширитися.”, – сказав у New York Times Джессі Блум, вірусолог з Онкологічного дослідницького центру Фреда Хатчінсона.

Бустерний укол може забезпечити найкращий захист

Стало відомо чи захищає вакцина Pfizer від вірусу COVID-19 Omicron

На щастя, вам, можливо, не доведеться чекати на створення більш специфічної вакцини проти COVID-19, щоб залишатися захищеним від варіанту Omicron (CNN). Додаткову ревакцинацію вакцини Pfizer може бути достатньо для забезпечення достатнього захисту від високотрансмісивного штаму. Згідно з спільним прес-релізом Pfizer та BioNTech, результати лабораторних досліджень показують, що третя доза вакцини може дати більш стійку відповідь антитіл.

“Хоча дві дози вакцини можуть як і раніше забезпечувати захист від важкого захворювання, що викликається штамом Omicron, з цих попередніх даних ясно, що захист покращується за допомогою третьої дози нашої вакцини”, – сказав Альберт Бурла, голова та головний виконавчий директор Pfizer. Заява: «Забезпечення повної вакцинації якомога більшої кількості людей за допомогою перших двох серій доз та ревакцинації залишається найкращим способом запобігання поширенню COVID-19».

Свіжі новини

Погода

Також читайте