ГоловнаКитай"Парк юрського періоду" вже поряд: у Китаї знайшли яйце динозавра з чудово...

“Парк юрського періоду” вже поряд: у Китаї знайшли яйце динозавра з чудово збереженим ембріоном

Вчені оголосили, що знайшли ембріон динозавра, який ідеально зберігся, який готувався вилупитися зі свого яйця, як курка.

За даними журналу Science, ембріон був виявлений у Гуанчжоу на півдні Китаю, і дослідники вважають, що йому не менше 66 мільйонів років.

Вважається, що це беззубий динозавр-теропод чи овірапторозавр, якого назвали Бебі Інлян.

Вчений доктор Фіон Вайсум Ма сказав, що це був “найкращий ембріон динозавра, колись виявлений в історії”.

Відкриття дало дослідникам краще розуміння взаємин між динозаврами та сучасними птахами. Скам’янілості показують, що ембріон перебував у вигнутому положенні, відомому як «втягування» – поведінка, що спостерігається у птахів незадовго до вилуплення.

«Це показує, що така поведінка сучасних птахів уперше розвинулася і зародилася серед їхніх предків-динозаврів», – сказав доктор Ма.

Овірапторозаври, що означає «ящірки, що крадуть яйця», були пернатими динозаврами, які жили в сучасній Азії та Північній Америці протягом пізнього крейдяного періоду, між 100 та 66 мільйонами років тому.

Палеонтолог професор Стів Брусат, який також є частиною дослідницької групи, написав у Твіттері, що це «одна з найдивовижніших скам’янілостей динозаврів», які він колись бачив, і що ембріон знаходиться на межі вилуплення.

Свіжі новини

Погода

Також читайте