ГоловнаНаукаДинозаври у Мазовії. Отримано кілька сотень доказів

Динозаври у Мазовії. Отримано кілька сотень доказів

За словами Гжегожа Пеньковського з Польського геологічного інституту в Борковицях на Мазовії, вчені з Польського геологічного інституту у Варшаві та Упсальського університету у Швеції виявили кілька сотень слідів, що належать як мінімум до семи різних видів динозаврів. Він також додав, що сліди у ідеальному стані.

– На сьогоднішній день нам вдалося виявити кілька сотень слідів, що належать як мінімум до семи різних видів динозаврів, – сказав Гжегож Пеньковський з Польського геологічного інституту.

Він додав, що «найбільша підказка – 40 сантиметрів». – Це хижак. Можливо, пов’язане із моделлю Ділофозавра. Це буде близько шести метрів завдовжки. З іншого боку, травоїдні динозаври були 3-4 метри завдовжки, я говорю про предків броньованих динозаврів або стегозаврів. За словами Гжегожа Пеньковського, їх також супроводжували прозауроподи, тобто батьки найбільших наземних тварин.

«Це чудово збережені зліпки»

У свою чергу Гжегож Недзведскі з Упсальського університету додав, що відбитки відповідають якості найвідоміших слідів у світі. – Це чудово збережені зліпки відбитків лап, які значною мірою демонструють анатомію цих динозаврів. Я говорю про м’яку анатомію, яка була в нозі динозавра, про яку ми мало знаємо, тому що ці речі не ведуть себе у викопному стані як скам’янілості, але саме у відбитках ми знаходимо деяку інформацію, яка буде унікальною для нас. Але, звісно, ​​це ще й відбитки шкіри, сліди пазурів, – сказав Гжегож Недзведський.

Вчені можуть реконструювати динозаврів на основі таких точних відбитків. Головний національний геолог Петро Дзядзіо з Міністерства клімату та навколишнього середовища сказав, що це дає змогу просувати Борковіце у всьому світі як туристичну пам’ятку. Сайт у Борковиці в даний час є областю досліджень, які, на думку геологів, можуть тривати 10 років.

Свіжі новини

Погода

Також читайте