ГоловнаНаукаЗнайдено понад 60000-річні наскельні малюнки неандертальців

Знайдено понад 60000-річні наскельні малюнки неандертальців

Нове дослідження підтверджує, що неандертальці займалися мистецтвом і малювали на сталагмітах в іспанській печері понад 60 000 років тому.

Це питання хвилює палеонтологів та археологів з 2018 року, коли було опубліковано дослідження, яке підтвердило, що пігмент червоної охри був знайдений на сталагмітовому куполі Куева-де-Ардалес.

Судячи з аналізу, цьому твору мистецтва принаймні 64,8 тисячі років: він був зроблений у той час, коли сучасні люди не населяли континент.

Новий аналіз показав, що склад і розташування пігментів не могло бути природним – замість цього вони були нанесені шляхом розпилення і обдування. Причому пігмент добували не з печери, а імовірно спеціально туди привезли. І сталося це не один раз, а протягом кількох років.

Нове відкриття ще раз підтверджує, що неандертальці, чий родовід вимер близько 40 тисяч років тому, не були грубими й простими родичами Homo sapiens, як їх довгий час зображували.

Автори нової роботи відзначають, що пігменти – це не мистецтво у вузькому сенсі слова, а скоріше результат графічної роботи з метою увічнення інформації.

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте