ГоловнаКитайУ Китаї виявлені два нових види динозаврів

У Китаї виявлені два нових види динозаврів

Вчені виявили скам’янілості трьох динозаврів на північному заході Китаю. Згідно з новим дослідженням, вони представляють два нових види. Результати опубліковані в Scientific Reports.

Дослідники проаналізували викопні фрагменти (хребці і грудна клітка), раніше знайдені в басейні Турфан-Хамі (Синьцзян, Китай). Вони датуються раннемелових періодом – близько 130-120 мільйонів років тому. Вчені порівняли особливості рештків з іншими динозаврами-зауроподами з Китаю та інших місць. Виявилося, що викопні останки належать першим хребетним, знайденим в цьому регіоні. Нові дані проливають нове світло на зауроподів в Китаї.

Вчені визначили один з екземплярів як новий вид – Silutitan sinensis. Деякі характеристики шийних хребців вказують на приналежність динозавра до сімейства зауроподів. Відомі як Euhelopodidae, раніше вони були знайдені тільки в Східній Азії.

Другий примірник також належав до нового виду – Hamititan xinjiangensis. Вчені знайшли сім хребців від хвоста. Проаналізувавши їх, автори зробили кілька висновків. По-перше, форма і виступи уздовж хребців дозволяють припустити, що динозавр належав до сімейства зауроподів, відомих як титанозавра. В основному вони жили в Азії і Південній Америці. По-друге, за підрахунками вчених, довжина екземпляра склала 17 метрів. Він також був родичем Rapetosaurus і Opisthocoelicaudia.

Третій знайдений екземпляр імовірно є сомфоспондільним зауроподом. Ця група динозаврів жила від пізньої юри (160 мільйонів років тому) до пізньої крейди (66 мільйонів років тому).

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте