ГоловнаБоснія і ГерцеговинаВ Україну прибув новопризначений посол Боснії і Герцеговини

В Україну прибув новопризначений посол Боснії і Герцеговини

7 грудня заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький прийняв копії вірчих грамот від пані новопризначеного посла Боснії і Герцеговини в Україні (за сумісництвом) Біляни Гутич Бєліци.

Сторони відзначили важливість розвитку співпраці між двома країнами в усіх сферах взаємного інтересу.

Микола Точицький поінформував співрозмовницю про безпекову ситуацію в регіоні, пов’язану із агресивними діями Росії.

Довідково: 12 жовтня 1992 р. Україна визнала державну незалежність Боснії і Герцеговини. 20 грудня 1995 р. було встановлено дипломатичні відносини між Україною та Боснією і Герцеговиною. 17 листопада 2004 р. в Сараєво розпочало діяльність Відділення Посольства України в Республіці Хорватія у Боснії і Герцеговині, яке з 1 липня 2020 року було реорганізоване у Посольство України у БіГ.

У 2020 році товарообіг товарами і послугами між Україною та Боснією і Герцеговиною склав 38,4 млн. дол. США. У 2021 р. спостерігається тенденція його зростання: Упродовж січня- вересня 2021 року загальний обсяг торгівлі товарами і послугами між Україною та БіГ становив 67,6 млн. дол. США.

На території БіГ проживає одна з найстаріших українських діаспор (близько 1,5 тис. осіб), що зберігає національну ідентичність в 5-6 поколінні.

Свіжі новини

Погода

Також читайте