ГоловнаВізиНорвегія у 2023 році закриє свої посольства у Словаччині, Косові та Шрі-Ланці

Норвегія у 2023 році закриє свої посольства у Словаччині, Косові та Шрі-Ланці

Уряд Норвегії оголосив, що МЗС країни наступного року закриє п’ять іноземних представництв, у тому числі три посольства, одне посольське відділення та одне генеральне консульство.

У заяві, опублікованій у п’ятницю, 9 вересня, уряд запевнив, що збільшить штат деяких іноземних представництв у 2023 році, особливо в Європі, щоб упоратися з підвищеним навантаженням.

У списку посольств, які будуть закриті у 2023 році: у Братиславі – Словаччина, Коломбо – Шрі-Ланка, та у Приштині – Косово. Також припинять діяльність наступного року посольство в Антананаріву на Мадагаскарі та генеральне консульство у Х’юстоні – США.

У заяві йдеться, що дипломатична присутність Норвегії в Косово, Мадагаскарі, Словаччині та Шрі-Ланці здійснюватиметься «по-іншому». Наприклад, ці країни можуть прикріпити до сусідів, де є норвезька присутність.

Нині у Норвегії 101 іноземне представництво закордоном. У майбутньому це число скоротиться, але дипломатів скорочувати та звільняти не збираються.

“Норвезька дипломатична служба складається з більш ніж 2600 співробітників, з яких близько 800 в Осло, понад 600 дипломатів, розміщених на місцях, та приблизно 1200 місцевих співробітників, які працюють безпосередньо в іноземних представництвах”, – пояснюється у заяві.

Посольства, подібні до офісів у Бухаресті, Києві та Вільнюсі, разом із делегатами від Норвегії до ЄС та НАТО у Брюсселі, у 2023 році будуть посилені за рахунок більшої кількості дипломатів. Таким чином Міністерство закордонних справ розглядає можливість подальшого посилення за рахунок дипломатів або співробітників, найнятих на місцях.

Крім того, у 2023 році Норвегія також посилить іноземним персоналом напрями за межами Європи.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Ізраїль та Туреччина домовилися відновити дипвідносини

Ізраїль та Туреччина вирішили повністю відновити дипломатичні відносини через...

Росія розриває дипвідносини з Болгарією: закриття посольств поставить хрест на туризмі

Дипломатичний скандал між Росією та Болгарією може поставити хрест...

Данія стала першою скандинавською країною, яка знову відкрила своє посольство в Україні

Міністерство закордонних справ Данії оголосило, що 2 травня Данія...

Ще одна популярна країна Європи припинила видачу віз російським туристам

Відмовою у видачі віз російським туристам відповіли Нідерланди –...

Джо Байден призначив нового посла США в Україні

Президент США Джо Байден призначив досвідченого дипломата Бріджіт Брінк...