ГоловнаРосіяЯк проходитиме наступ на Донбасі? Американські експерти пророкують Росії провал

Як проходитиме наступ на Донбасі? Американські експерти пророкують Росії провал

Американський інститут військових досліджень (ISW) називає успіх російського наступу на Донбасі «украй малоймовірним». Як наголошують експерти, війська агресора не подолали ключові проблеми, такі як роз’єднаність та «катастрофічно низький» бойовий дух солдатів.

“Російські війська, які протягом кількох тижнів концентрувалися на сході України, розпочали нову фазу операції, метою якої, ймовірно, є захоплення всіх українських областей, Луганської та Донецької“, – йдеться у повідомленні інституту. іноземних справ. Він додав, що у понеділок росіяни вели інтенсивні обстріли та обстріли міст Рубіжне, Попасна та Мар’їнка. Зазначалося, що, незважаючи на збільшення масштабу операцій, російські війська ще не взяли під контроль нові райони.

Росія сильна лише теоретично?

Російський наступ на сході «ймовірно, не буде радикально ефективнішим, ніж попередні великі російські наступи під Києвом», – оцінює ISW. Це обґрунтовується тим, що армії окупантів не вирішили основних проблем, що заважали попереднім операціям, – проблем зі злагодженістю частин та низьким моральним духом солдатів. Російська армія не повністю відтворила війська, виведені з-під Києва, а покликані до них нові солдати не мають з ними належного зв’язку, наголошує американський центр.

«Часті повідомлення про катастрофічно низький моральний стан росіян та подальші проблеми з логістикою показують, що реальна бойова чисельність російських військ в Україні становить лише частину їхньої теоретичної чисельності, вираженої кількістю тактичних батальйонних груп», — пише ISW.

ISW: успіх Росії малоймовірний

Однак у центрі зазначається, що російські війська можуть завдати шкоди українським військам та захопити інші райони країни. “Це було б можливо завдяки високій концентрації артилерійських частин і простому чисельному переваги російських, але такі успіхи наступаючих також були б пов’язані з великими втратами”, – пояснюється в повідомленні.

“Раптовий і значний успіх російського наступу залишається малоймовірним, а тактичні втрати українців не означають закінчення кампанії на сході України, не кажучи вже про всю війну”, – робить висновок ISW.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Президент ОАЕ виділить US$ 100 млн постраждалим від війни в Україні

Президент Об'єднаних Арабських Еміратів Його Високість шейх Мухаммед бен...

Туристам дали поради, яких правил безпеки варто дотримуватись при подорожах під час війни

Навіть в умовах війни туристична галузь продовжує функціонувати. У...

Стало відомо, як війна в Україні вплинула на європейський туризм

Чим довше триває війна в Україні, тим більше від...

Російські туристи скаржаться на цькування росіян у Грузії через Україну

Страждання російського туриста в Грузії, представила читачеві британська газета...

В Україні запустили тури до місць військових битв

Зробити тури туристам, які бажають «полоскотати нерви» найсильнішим екстримом,...