ГоловнаМіжнародні організаціїЄССтало відомо, які країни ЄС підтримали заборону видачу віз росіянам, а які...

Стало відомо, які країни ЄС підтримали заборону видачу віз росіянам, а які виступили проти

На неформальній зустрічі у Празі в середу глави МЗС ЄС не змогли дійти єдиної думки щодо заборони в’їзду росіян до Євросоюзу. Однак влада країн згодна скасувати угоду про спрощений візовий режим для громадян РФ.

Найжорсткішої політики у цьому питанні дотримуються ініціатори санкцій – Естонія, Латвія та Литва, які вже не приймають росіян, які мають візи цих держав. Планується також заборонити в’їзд до цих республік власникам будь-яких шенгенів.

У частині візових обмежень на національному рівні з країнами Балтії солідарні Польща, Чехія та Данія, які також призупинили або поки що збираються припинити видачу своїх віз громадянам РФ.

У свою чергу Німеччина вважає, що подібні заходи мають бути спрямовані не на звичайних росіян, а на чиновників, здатних вплинути на ситуацію в Україні. Влада країни запропонувала компроміс у вигляді скасування угоди про спрощення візового режиму, що призведе до підвищення зборів. Однак можливість оформити шенген у росіян все ж таки залишиться.

Проти тотальної візової заборони, але за ускладнення процесу оформлення документа виступили міністри закордонних справ Угорщини, Австрії, Португалії, Греції, Ірландії, Бельгії, Фінляндії та Кіпру.

Таким чином, громадяни РФ найближчим часом зможуть отримати шенгенські візи, але не всіх держав ЄС. При цьому кількість багаторазових стікерів, що видаються, істотно скоротиться, сама процедура подорожчає з 35 євро до 80, а терміни отримання віз значно збільшаться.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Дві нові країни вступлять до Шенгенської зони

Ще дві європейські країни вступили до Шенгенської зони. Йдеться...

Болгарія скасувала спрощений прикордонний контроль із Кіпром

Болгарський уряд офіційно скасував спрощений прикордонний контроль між Болгарією...

Число ночівель туристів до ЄС у 2023 році було рекордним

Статистичне управління Євросоюзу (Eurostat) повідомляє, що туристи провели загалом...

У другій половині 2024 року запрацюють нові правила в’їзду до країн Євросоюзу

Країни Євросоюзу планують перехід на Entry/Exit System (EES) до...

Європейський Союз кардинально змінює правила в’їзду та виїзду

З другої половини 2024 року правила в'їзду до Шенгенської...