ГоловнаБолгаріяДві нові країни вступлять до Шенгенської зони

Дві нові країни вступлять до Шенгенської зони

Ще дві європейські країни вступили до Шенгенської зони. Йдеться про Румунію та Болгарію, передає Deutsche Welle.

Румунія і Болгарія, що входять до Євросоюзу, приєдналися до безвізового простору Шенгенської зони, проте лише частково. Скасовано прикордонний контроль в аеропортах, а також у морських портах.

Тепер мандрівники можуть переміщатися між цими двома країнами та іншими державами-членами ЄС без необхідності проходити візовий та паспортний контроль під час подорожі морем або повітрям.

Проте прикордонний контроль на сухопутних кордонах Румунії та Болгарії поки що буде збережено. Оскільки через вето, накладене Австрією, наземні маршрути не включені до зони через побоювання, що це дозволить мігрантам із країн, що не входять до Євросоюзу, легше проникати в інші держави.

“Це великий успіх для обох країн. І це історичний момент для Шенгенської зони — найбільшої зони вільного пересування у світі. Разом ми будуємо сильнішу, більш єдину Європу для всіх наших громадян”, – заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн.

Обидві країни сподіваються стати повноправними членами Шенгенської зони до кінця цього року. Вони є єдиними двома державами-членами ЄС, які не користуються всіма перевагами Шенгенської зони. Навіть Хорватія, яка приєдналася до блоку після Румунії та Болгарії, була повністю прийнята до Шенгенської зони у січні 2023 року.

До Шенгенської зони входять 25 інших країн-членів ЄС, а також держави, що не входять до Євросоюзу: Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Болгарія скасувала спрощений прикордонний контроль із Кіпром

Болгарський уряд офіційно скасував спрощений прикордонний контроль між Болгарією...

У другій половині 2024 року запрацюють нові правила в’їзду до країн Євросоюзу

Країни Євросоюзу планують перехід на Entry/Exit System (EES) до...

Європейський Союз кардинально змінює правила в’їзду та виїзду

З другої половини 2024 року правила в'їзду до Шенгенської...

ЄС запустить систему в’їзду ETIAS не раніше 2025 року

Нову пропускну систему для відвідування країн ЄС, так звану...

ЄС збільшує вартість шенгенської візи

Єврокомісія підвищить вартість шенгенської візи для дорослих та дітей....