ГоловнаЕкономікаЕксперт: Чи оголосить Росія про своє державне банкрутство

Експерт: Чи оголосить Росія про своє державне банкрутство

Чи не може чи не хоче Кремль оплачувати свої міжнародні зобов’язання в доларах? Непередбачуваність ситуації у Росії є викликом навіть найвідоміших фінансових експертів.

Повертаються спогади про 1998, коли Росія оголосила про своє державне банкрутство. Чи можна повторити цей сценарій? Навіть такі перевірені фінансові експерти як Йохен Фельзенхаймер не дають конкретного прогнозу. “Ситуація така, що нічого не можна передбачити”, – сказав він.

Ось приклад: Росія має заплатити 117 мільйонів доларів у вигляді відсотків міжнародним інвесторам за двома кредитами. Але доларові рахунки російського Центробанку за кордоном заморожені, гроші заблоковано.

Не можеш чи не хочеш?

Чи можуть відсоткові платежі в доларах дійти інвесторам? На думку російського експерта Андреаса Меніка, країна може використати свій золотий запас. “Вони можуть продати золото і так – тому що 100 мільйонів – це зовсім небагато – заплатити свої борги”. Проте комусь треба це золото купити та обміняти на долари — наприклад, Китаю.

Втім, навіть якщо Росія зможе заплатити, питання в тому, чи має Кремль взагалі таке бажання. Це має вирішальне значення, сказав Фельзенгеймер: «У Росії, безумовно, діє аргумент: ми поки що залишимо гроші, тому що в майбутньому ми все одно не можемо очікувати на платежі від Заходу».

Насправді міністр фінансів Росії Антон Силуанов вже схвалив два відсоткові платежі раніше цього тижня. При цьому він не уточнив, чи платитиме країна в доларах або рублях, що в даному випадку не допускається. Якщо Росія не платитиме відсотки або платитиме в рублях, то країна, швидше за все, буде оголошена неплатоспроможною – тобто збанкрутує. Але не одразу, каже експерт Фельзенхаймер. “Після дати платежу є ще 30 днів, протягом яких це можна зробити”, – пояснив він. «Про несплату можна говорити лише після закінчення цього терміну».

Росія, як і раніше, має солідні доходи

Але навіть якщо банкрутство країни підтвердиться в середині квітня, це не означає, що не залишиться жодної копійки. Це означатиме лише те, що Кремль не може чи не хоче платити долари міжнародним інвесторам.

Для держслужбовців у країні та для пенсій це не матиме жодних наслідків, сказав Меніке. «Я не бачу жодних проблем із виплатою зарплати держслужбовцям. Путін про них подбає, інакше відразу підніметься невдоволення». І, за словами Меніка, президент Росії може і цьому перешкоджатиме. Тому що міжнародний бізнес, особливо нафтовий, приносить Росії великі прибутки. З ними Кремль може розплатитися здебільшого своїх боргів – досі.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

В Шрі-Ланці туризму настав кінець: протестувальники громлять президентський палац

Бунти у Шрі-Ланці дійшли до того, що протестувальники взяли...

Moody’s: Росії загрожує дефолт на початку травня

Міжнародне рейтингове агентство Moody's повідомляє, що Росія здійснила платежі...

Дефолт у Росії підтвердили в адміністрації Байдена

Росія допустила дефолт із зовнішнього боргу, оскільки запропонувала власникам...

Агентство S&P оголосило вибірковий дефолт Росії із зовнішнього боргу

Міжнародне рейтингове агентство S&P знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг...

Міністр фінансів Росії: Західні країни хочуть організувати штучний дефолт

Міністерство фінансів Росії заявило, що затвердило тимчасовий порядок погашення...