ГоловнаЕкономікаМіністр фінансів Росії: Західні країни хочуть організувати штучний дефолт

Міністр фінансів Росії: Західні країни хочуть організувати штучний дефолт

Міністерство фінансів Росії заявило, що затвердило тимчасовий порядок погашення боргу в іноземній валюті, але попередило, що виплати будуть провадитися в рублях, якщо санкції не дозволять банкам виконувати свої зобов’язання у валюті випуску, повідомляє Reuters.

Західні санкції у зв’язку з війною в Україні закрили Росії доступ до ключових операцій на світових фінансових ринках, спричинивши найважчу економічну кризу з часів розпаду Радянського Союзу 1991 року.

Заяви про те, що Росія не може виконати свої зобов’язання щодо зовнішнього боргу, не відповідають дійсності, заявив міністр фінансів Антон Силуанов, додавши, що країна має необхідні засоби для цього.

У середу (16 березня) уряд має виплатити 117 мільйонів доларів за облігаціями, деномінованими у доларах.

Кабінет міністрів повідомив, що затвердив тимчасову процедуру, яка дозволяє банкам здійснювати платежі в іноземній валюті, але наголосив, що можливість робити це залежить від санкцій.

Читайте також: МВФ: дефолт за російським боргом більше не здається чимось неймовірним

Деякі російські банки були виключені із системи міжнародних платежів SWIFT, що утруднило роботу з виведення грошей із Росії.

Якщо виплати не можуть бути виконані, Мінфін оголосив, що погасить єврооблігації в рублях, що рівносильно дефолту. Рубль упав до рекордно низького рівня за останні тижні.

Заморожування валютних рахунків центральних банків та уряду можна розглядати як бажання деяких західних країн влаштувати штучний дефолт, зазначив Силуанов.

5 березня президент Росії Володимир Путін підписав указ про тимчасовий порядок виконання зобов’язань перед деякими іноземними кредиторами, що дозволяє виплачувати валютну заборгованість перед кредиторами та країнами, які мають “недружні дії” щодо Росії, в рублях, нагадує ТАРС. Це здійснюватиметься через спеціальні рахунки у російських банках.

Силуанов заявив 10 березня, що Росія погасить свій валютний борг 16 березня лише в тому випадку, якщо буде розморожено її валютні рахунки – близько 300 мільярдів доларів. Якщо цього не станеться, Москва погашатиме і обслуговуватиме свої валютні зобов’язання в рублях.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

У Туреччині назвали наскільки готелі підвищать ціни

Якщо в Туреччині хочуть отримати дохід від туризму, який...

В Туреччині шоковані від подорожчання у січні: авіаквитки +30%, готелі +12%, алкоголь +24%

Туреччина в особі представників туристичного сектору, мандрівників та місцевих...

У Туреччині підрахували та жахнулися: подорожчання готелів за останній місяць шокувало всіх

Готелі та ресторани у Туреччині впевнено тримають перше місце...

У Туреччині почався стрімкий обвал ліри, туризм в шоці

Тривожні чутки про те, що турецька ліра «відпущена у...

Ціни на готельні номери у Туреччині зросли на 85,5%

Ціни на готельні номери та вартість відпочинку в Туреччині...