ГоловнаЕкономікаДефолт у Росії підтвердили в адміністрації Байдена

Дефолт у Росії підтвердили в адміністрації Байдена

Про це повідомляє CNN із посиланням на агентство Standard & Poor's.

Росія допустила дефолт із зовнішнього боргу, оскільки запропонувала власникам облігацій виплати в рублях, а не в доларах, заявило рейтингове агентство S&P.

Росія спробувала заплатити в рублях за двома доларовими облігаціями, термін погашення яких настав 4 квітня, йдеться у записці S&P у п’ятницю. Агентство заявило, що це рівносильно “вибірковому дефолту”, оскільки інвестори навряд чи зможуть конвертувати рублі в “долари, еквівалентні сумам, що спочатку підлягають виплаті”.
Відповідно до S&P, вибірковий дефолт оголошується, коли організація допустила дефолт за конкретним зобов’язанням, але не з усього боргу.

Москва має відстрочку в 30 днів з 4 квітня, щоб зробити виплати капіталу і відсотків, але S&P заявила, що не очікує, що вона конвертує їх у долари, враховуючи західні санкції, які підривають її “готовність і технічні можливості дотримуватися умов” своїх зобов’язань.

Дефолт у Росії також підтвердили в адміністрації Байдена.

Повний валютний дефолт став першим для Росії за більш як століття, коли лідер більшовиків Володимир Ленін відмовився від облігацій, випущених царським урядом.

Росія не може отримати доступ до приблизно 315 мільярдів доларів зі своїх валютних резервів внаслідок західних санкцій, запроваджених після її вторгнення в Україну. До минулого тижня Сполучені Штати дозволяли Росії використовувати частину своїх заморожених активів, щоби розплатитися з деякими інвесторами в доларах. Але з того часу Казначейство США заблокувало країні доступ до своїх резервів в американських банках, що є частиною зусиль щодо посилення тиску на президента Росії Володимира Путіна та подальшого зменшення його військового запасу.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

В Шрі-Ланці туризму настав кінець: протестувальники громлять президентський палац

Бунти у Шрі-Ланці дійшли до того, що протестувальники взяли...

Moody’s: Росії загрожує дефолт на початку травня

Міжнародне рейтингове агентство Moody's повідомляє, що Росія здійснила платежі...

Агентство S&P оголосило вибірковий дефолт Росії із зовнішнього боргу

Міжнародне рейтингове агентство S&P знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг...

Експерт: Чи оголосить Росія про своє державне банкрутство

Чи не може чи не хоче Кремль оплачувати свої...

Міністр фінансів Росії: Західні країни хочуть організувати штучний дефолт

Міністерство фінансів Росії заявило, що затвердило тимчасовий порядок погашення...