ГоловнаМедицинаМедики назвали два приховані симптоми Омікрону, які виявляються ще до позитивного тесту

Медики назвали два приховані симптоми Омікрону, які виявляються ще до позитивного тесту

Випадки захворювання на коронавірус збільшилися за останні кілька тижнів, тому українці починають звикати «жити з вірусом». У міру вивчення захворювання вченими та медиками виявилося близько 20 симптомів ковіда. До них відносяться нежить, головний біль, зміна запаху і відсутність апетиту.

Перший симптом – втома

Втома була характерною ознакою кожного штаму коронавірусу. При цьому медики заявили, що насправді симптом є більш характерним для жінок. Опитування, проведене медсайтом Web MD, показало, що користувачі, які відповідали на питання анкети з 23 грудня по 4 січня, відчували різний рівень втоми. Третина чоловіків заявили, що вони справді відчували певний дискомфорт, але жінок, які повідомили про сильне почуття втоми через коронавірус, виявилося 40 відсотків.

Коли омікрон-штам з’явився у південних країнах Африки, одним із головних симптомів була втома. Доктор Анжеліка Коетзі, приватний практикуючий лікар та голова Південноафриканської медичної асоціації, підтвердила, що основними ознаками нового штаму на ранніх стадіях були втома, біль у тілі та головний біль.

Однак інший експерт зазначив, що може бути важко визначити, чи пов’язана втома з Covid-19, оскільки люди іноді можуть списати її на інші фактори життя. Статистика – річ уперта, тому, покладаючись на цифри дослідження, медики заявили, що 62% опитаних заявляли про втому під час захворювання.

Також читайте: Які симптоми інфекції Омікрон, як себе лікувати, коли звертатися за медичною допомогою

Експерт із інфекційних захворювань доктор Сачин Награні сказав, що цей стан пацієнти визначали як крайній ступінь втоми, спричинений розумовим чи фізичним навантаженням чи хворобою. “Також важливо пам’ятати, що у багатьох випадків Covid-19 взагалі немає симптомів, і втома – одна з причин, через яку він продовжує так легко поширюватися”, – пояснив він.

Другий симптом – запаморочення та непритомність

Згідно з новим звітом німецьких фахівців, непритомність може бути ознакою Омікрона. Лікарі в Берліні знайшли зв’язок після того, як 35-річний чоловік потрапив до лікарні з непритомністю, у якого потім виявили Covid. На їхню думку, інфекція спровокувала непритомність у тому випадку, коли він зазвичай викликаний низьким припливом крові до мозку.

Газета Äztezeitung повідомила, що лікарі бачать «чіткий зв’язок» між інфекцією та непритомністю. Це може бути пов’язано з трьома причинами – «відтворюваними обставинами, за яких проявляється непритомність, чіткою хронологічною кореляцією симптомів з інфекцією SARS-CoV-2 та відсутністю властивостей, що вказують на структурне захворювання серця».

Також читайте: Лікарі назвали 4 симптоми омікрону, які зазвичай люди ігнорують

Деякі види вірусних інфекцій можуть викликати запаморочення після впливу на внутрішнє вухо і нерви, що знаходяться там. Повідомляється, що пацієнти з тривалим перебігом коронавірусу також стикалися з непритомними станами.

Дані з Італії, Іспанії та Португалії, отримані від більш ніж 14.000 пацієнтів з ковідом, показали, що 4.2 відсотка заявили про відчуття слабкості або непритомність на ранній стадії інфекції. За спостереженнями медиків, цей симптом найчастіше вражає людей старших 60 років.

Раніше DIP писав, що «Ізраїльські вчені встановили, що нестача вітаміну D у 14 разів підвищує тяжку течію COVID-19».

* Цей контент, включаючи поради, містить лише загальну інформацію. Це жодною мірою не замінює кваліфікованого медичного висновку. Завжди консультуйтеся з фахівцем або лікарем для отримання додаткової інформації. Бажаємо міцного здоров’я, ваш DIP.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини