ГоловнаМедицинаЯкі симптоми інфекції Омікрон, як себе лікувати, коли звертатися за медичною допомогою

Які симптоми інфекції Омікрон, як себе лікувати, коли звертатися за медичною допомогою

Ми ніколи не були більш схильні до зараження коронавірусом: кількість заражень Omicron продовжує зростати. Але як ми взагалі дізнаємось, що ми з Ковідом-19? Які симптоми інфекції Омікрон, як себе лікувати, коли звертатися за медичною допомогою та на що звернути увагу до ізоляції?

Найбільш поширеними симптомами є кашель (42%), нежить (31%) та лихоманка (26%). Також можливі головні болі, біль у суглобах, швидка стомлюваність, іноді розлад. Оскільки багато симптомів схожі на симптоми звичайної застуди, тестування залишається найнадійнішим способом виявлення коронавірусної інфекції.

На відміну від зараження дельта-варіантом, у Омікрона часто спостерігається відсутність апетиту та нічна пітливість. Втрата смаку практично відсутня.

Коли тест позитивний

При зараженні слід робити так само, як і в інших подібних ситуаціях: ібупрофен і парацетамол допомагають знизити температуру та зняти біль. З пацієнтами з групи ризику найкраще швидко зв’язуватися із сімейним лікарем, і відомо, що люди з бустерною дозою вакцини проти Covid-19 здатні усувати високі рівні вірусів в організмі.

Якщо температура перевищує 39,5 градусів або виникає задишка, слід звернутися до особистого лікаря для огляду легенів та перевірки насичення крові киснем.

Гігієна будинку

Тести, носові хустки та інші гігієнічні матеріали, якими користувалися інфіковані особи, слід утилізувати в поліетиленовому пакеті, що щільно закривається. Важливо забезпечити, щоб інші люди не контактували із забрудненими відходами.

Коронавірус не більш стійкий до зовнішніх впливів, ніж інші збудники простудних захворювань. Тому достатньо протерти поверхні в будинку звичайним миючим засобом – використання засобів дезінфікування не потрібно. Що стосується посуду – навіть з ним достатньо пройтися в посудомийній машині. Постільна білизна та одяг, який носив заражений чоловік, необхідно прати у пральній машині.

Коли ми найбільш заразні?

Як і за більшості вірусних інфекцій, інкубаційний період триває від трьох до шести днів. Є підстави вважати, що цей період у Омікрона дещо коротший, ніж у Дельти.

Важко визначити точний період, протягом якого людина заражається для оточуючих. Однак вважається, що ризик передачі інфекції найвищий незадовго до і відразу після появи симптомів.

Чим вище концентрація вірусів у інфікованої людини, тим більше вірусних частинок він видихає. А це збільшує ймовірність зараження будь-кого.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини