ГоловнаLifeStyleВчені встановили, що нестача вітаміну D у 14 разів підвищує тяжку течію...

Вчені встановили, що нестача вітаміну D у 14 разів підвищує тяжку течію COVID-19

Вітамін D найчастіше визнається за його роль у здоров’ї кісток, але низькі рівні добавки були пов’язані з цілою низкою аутоімунних, серцево-судинних та інфекційних захворювань. На початку пандемії чиновники охорони здоров’я почали стимулювати людей приймати вітамін D, оскільки він відіграє важливу роль у імунній відповіді та може захистити від коронавірусу. У дослідженні, опублікованому в журналі PLOS ONE, дослідники з медичного факультету Азріелі Університету Бар-Ілан у Цфаті в Ізраїлі та Медичного центру Галілеї показали кореляцію між дефіцитом вітаміну D та тяжкістю та смертністю від COVID-19.

У записах 1176 пацієнтів, що надійшли в період з квітня 2020 року до лютого 2021 року до Медичного центру Галілеї (GMC) з позитивними ПЛР-тестами, було проведено пошук рівнів вітаміну D, виміряних за два тижні-два роки до зараження. Пацієнти з дефіцитом вітаміну D (менше 20 нг/мл) у 14 разів частіше мали тяжкі або критичні випадки COVID, ніж пацієнти з понад 40 нг/мл. Вражаюче, що смертність серед пацієнтів із достатнім рівнем вітаміну D становила 2.3%, на відміну від 25.6% у групі з дефіцитом вітаміну D.

Дослідження з поправкою на вік, стать, сезон (літо/зима), хронічні захворювання і показало аналогічні результати за всіма напрямками, наголосивши, що низький рівень вітаміну D значно впливає на тяжкість захворювання та смертність. «Наші результати показали, що бажано підтримувати нормальний рівень вітаміну D. Це буде корисно для тих, хто заразиться вірусом, – заявив доктор та керівник дослідження Аміель Дрор. «Існує чіткий консенсус щодо регулярного прийому добавок вітаміну D відповідно до рекомендацій місцевих органів охорони здоров’я, а також глобальних організацій охорони здоров’я».

За словами доктора Аміра Башкіна, ендокринолога, який брав участь у поточному дослідженні, “це особливо вірно для пандемії COVID-19, коли достатня кількість вітаміну D дає додаткову користь для правильної імунної відповіді на респіраторні захворювання”. Іншими словами, дефіцит вітаміну D в анамнезі пацієнта є прогностичним фактором ризику, пов’язаним із погіршенням клінічного перебігу та смертності від COVID-19.

Раніше DIP писав, що «Вчені назвали ознаку Омікрону, який беруть за харчове отруєння».

* Цей контент, включаючи поради, містить лише загальну інформацію. Це жодною мірою не замінює кваліфікованого медичного висновку. Завжди консультуйтеся з фахівцем або лікарем для отримання додаткової інформації. Бажаємо міцного здоров’я, ваш DIP.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

В Іспанії знову введені маски: МЗС терміново попередило туристів про новий ковід і маски

На популярному курорті перезапустили масочний режим. МЗС терміново попередило...

Covid повертається: Іспанія вводить масочный режим через спалах інфекції

Іспанія повертає масочний режим по всій країні через спалах...

Туризм можуть знову закрити: ВООЗ готується до нової пандемії

Не встиг закритися останній «ковідний» шпиталь, як ВООЗ оголосила,...

Через нову пандемію Турецькі готелі знову залишаться без туристів

Позитивні прогнози щодо кількості туристів на 2024 рік можуть...

COVID-19: у країнах Азії збільшилася кількість нових випадків захворювання

На тлі сплеску випадків COVID-19, викликаного високоінфекційним варіантом JN.1,...