Вже вакциновані? Ось як отримати паспорт вакцини

З появою програми масової вакцинації у всьому світі світ сподівається досить скоро повернутися до повсякденного життя після COVID.

З тих пір, як перші вакцини проти COVID-19 були затверджені приблизно наприкінці 2020 року, паспорти вакцин обговорювались науковцями, політиками та медичними експертами як можливий спосіб дозволити вакцинованим людям вільніше пересуватися.

Що таке паспорт вакцини?

Паспорт вакцини є підтвердженням вакцинації, яка може знадобитися як умова в’їзду або служби. Це цифрова документація про те, що особа була щеплена проти вірусу, в даному випадку – проти COVID. Найчастіше це розглядається для міжнародних поїздок, але також обговорюються деякі внутрішні послуги.

Паспорти вакцин надають надійну, але зрозумілу систему, яка може допомогти подорожуючим якомога плавніше переміщатись через клубок обмежень, захищаючи приватність. Вони також можуть бути використані для великих заходів, таких як спортивні змагання та концерти, або для в’їзду в місця, де важко підтримувати соціальну дистанцію, як театри, нічні клуби та бари.

Щоб не помилитися з „паспортом імунітету”, так званий паспорт COVID – це засіб перевірки облікових даних COVID особи, включаючи статус вакцинації, останні результати тесту та статус відновлення COVID для тих, хто раніше заразився вірусом. Тим часом паспорт вакцини може обмежуватися показом лише статусу вакцинації проти COVID.

Як я можу отримати паспорт вакцини?

Хоча в даний час немає міжнародно визнаних паспортів вакцин, різні групи працюють над розробкою цих програм паспортів вакцин, причому двома найбільш вартими уваги прикладами є Common Pass та IATA Travel Pass.

CommonPass

Вже вакциновані? Ось як отримати паспорт вакцини

Проект Commons, Світовий економічний форум та широка коаліція державних та приватних партнерів співпрацюють, щоб запустити CommonPass – надійну, глобально сумісну платформу для людей, щоб документувати свій статус COVID-19 (декларації про стан здоров’я / ПЛР-тести / щеплення) та вимоги до в’їзду до країни, захищаючи конфіденційність їхніх даних про здоров’я.

Платформа CommonPass оцінює результати лабораторних тестів чи записи щеплень які походять з надійного джерела, і задовольнити вимоги до медичного обстеження країни, куди вони хочуть в’їхати.

До лабораторних результатів та записів щеплень можна отримати доступ через існуючі системи даних про здоров’я, національні чи місцеві реєстри або особисті цифрові записи про здоров’я (Apple Health для iOS, CommonHealth для Android). Apple Health та CommonHealth дозволяють людям надійно та приватно зберігати свої медичні записи на своїх телефонах, повністю під їх контролем.

У лютому Qantas завершив пробний запуск програми CommonPass Digital Health на міжнародному репатріаційному рейсі з Франкфурта до Дарвіна. За допомогою програми медичні чи прикордонні службовці та персонал авіакомпаній можуть швидко перевірити результати тесту на COVID-19 та історію щеплень людини.

IATA Travel Pass

Вже вакциновані? Ось як отримати паспорт вакцини

IATA Travel Pass – це мобільний додаток, який допомагає мандрівникам зберігати та керувати своїми підтвердженими сертифікатами на тести COVID-19 або вакцини COVID-19. Це буде важливо для урядів, які, ймовірно, потребуватимуть перевіреного тестування або підтвердження вакцинації як умова міжнародних поїздок під час та після пандемії COVID-19.

IATA Travel Pass має чотири відкриті та сумісні модулі, які разом створюють наскрізне рішення. IATA Travel Pass включає:

  • Глобальний реєстр вимог до здоров’я – дозволяє пасажирам знаходити точну інформацію про поїздки, тестування та, врешті-решт, вимоги до вакцин для своєї подорожі.
  • Глобальний реєстр центрів тестування / вакцинації – дозволяє пасажирам знаходити центри тестування та лабораторії за місцем їх відправлення, які відповідають стандартам для тестування та вакцинації за призначенням.
  • Lab App – дозволяє авторизованим лабораторіям та випробувальним центрам безпечно ділитися сертифікатами про тестування та вакцинацію з пасажирами.
  • Додаток для безконтактних подорожей – дозволяє пасажирам (1) створити „цифровий паспорт” (2) отримати сертифікати про тестування та вакцинацію та переконатися, що їх достатньо для їх маршруту, та (3) обмінюватися сертифікатами про тестування чи щеплення з авіакомпаніями та органами влади для подорожі. Мандрівники також можуть використовувати цей додаток для цифрового та безперешкодного керування документацією про подорожі, покращуючи досвід подорожей.
  Загальна кількість загиблих від COVID-19 перевищує 3 мільйони на тлі відродження нових інфекцій

IATA вперше була протестована у транскордонних пілотних схемах наприкінці 2020 року. Повний запуск програми для систем iOS та Android, як очікується, буде повністю функціонувати, коли уряди знову відкриють свій кордон для міжнародних подорожей.

Поточний стан паспортів вакцин у всьому світі:

Що стосується міжнародних поїздок, паспорти вакцин є ключем до відновлення туризму, оскільки все більше і більше країн відкривають свої кордони для вакцинованих мандрівників.

Незважаючи на визнання глобально прийнятного паспорта вакцин, кілька країн випустили власні паспорти вакцин та проїзні квитки. Ось короткий огляд його поточного стану, способу подання заявки та права на участь.

New York’s Excelsior Pass

Для побутових потреб жителі Нью-Йорка тепер можуть скористатися нещодавно запущеним Excelsior Pass як засіб перевірки статусу щеплення та останнього результату тесту. Розроблений поряд з IBM, Excelsior Pass працює через додаток для смартфонів, здатний створювати QR-код, що підтверджує їхню придатність.

  Qatar Airways здійснив перший рейс, повністю вакцинованих від COVID

Пропуск Excelsior працює в Інтернеті та може бути використаний для потрапляння на масштабні місця, такі як Медісон Сквер Гарден, а також безліч розважальних заходів та весільних церемоній, похорон та інших соціальних заходів. Також варто зазначити, що жителі Нью-Йорка без смартфонів можуть надрукувати QR-код та представити його відповідним органам. Додаток Excelsior Pass можна придбати для Android тут, а для iOS тут.

Цифровий сертифікат вакцини Ісландії

Уряд Ісландії вимагає від своїх громадян отримання цифрових сертифікатів вакцин. Міністерство охорони здоров’я вирішило, що сертифікати про щеплення, які відповідають рекомендаціям головного епідеміолога Ісландії та видаються в країнах ЄЕЗ / ЄАВТ, будуть дійсними на ісландському кордоні. Ті, хто пред’являє таке свідоцтво, звільняються від офіційних обмежень на кордоні, і тому не зобов’язані проходити перевірку.

Зараз Ісландія дозволяє всім мандрівникам їхати в країну, якщо вони мають сертифікат про щеплення від COVID-19. Міністерство охорони здоров’я оголосило, що якщо у мандрівника є довідка про вакцинацію, видана Європейським агентством з лікарських засобів або Всесвітньою організацією охорони здоров’я, подальші перевірки не потрібні.

Картка вакцини, ОАЕ

Картка вакцини відображає повну інформацію про ваш статус вакцинації – якщо ви отримали дозу вакцини проти COVID-19 або повністю вакциновані, тобто отримали обидві дози вакцини проти COVID-19 і завершили роботу через 28 днів після другої дози.

Зараз Emiratis може завантажити свою карту вакцини в програму Al Hosn, яка діятиме як національний реєстр вакцин проти ООВ. Ви також можете завантажити та поділитися своїми офіційними звітами про щеплення у форматі PDF у додатку електронною поштою або повідомленням. Інформація подана англійською та арабською мовами на офіційних бланках. Ви можете завантажити додаток Al Hosn з Google Play або Apple Store.

Картка ЄС Covid

Незабаром Європейський Союз запропонує Covid Card, який називається Цифровий зелений сертифікат, у 27 державах-членах та країнах Європейського економічного простору як ключовий крок у напрямку відновлення міжнародних кордонів. Він буде складатися з трьох документів, які засвідчать

  • чи отримав власник вакцину, і якщо так, то яку
  • чи брались результати тесту на коронавірус
  • подробиці про те, чи вилікувався він від інфекції COVID-19.

Пропуск охоплюватиме всі різні знімки, схвалені Європейським медичним агентством (EMA) та дозволені для екстреного використання в країнах-членах. Останнім часом європейські лідери домовились продовжувати розробку планів щодо загальноєвропейського цифрового зеленого сертифіката як “термінового питання”. Ідентифікатор вакцини, який, ймовірно, буде доступний до червня, буде доступний у цифровому або паперовому форматі.

Corona Pass Данії

Данія була першою країною в Європі, яка підтвердила, що використовуватиме цифрові паспорти. Данія планує використовувати свій паспорт вакцини “Corona pass” у країні з Великодня, але згодом він також може бути використаний як інструмент для міжнародних подорожей.

Данія вже має захищену цифрову ідентифікаційну систему під назвою NemID, і пропуск Corona буде пов’язаний з цим. NemID надає громадянам Данії доступ до різних Інтернет-платформ, включаючи цифровий перелік медичних карт та результатів тестування.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Ізраїль відмовляється від масок для вулиці, але інші правила COVID-19 все ще діють

Перші ознаки мінливої ​​пандемії нарешті з'являються в усьому світі. За даними Reuters, в неділю Ізраїль полегшив деякі зі своїх протоколів COVID-19. Країна офіційно зняла частину...

Індія повідомляє про 234 692 захворювань – черговий щоденний рекорд

За даними міністерства охорони здоров'я Індія зафіксувала рекордний щоденний приріст 234 692 інфекцій Covid-19 за останні 24 години. За даними Reuters, це був восьмий рекордний...

В Домінікані продовжили комендантську годину для туристів

Республіка Домінікана повідомила про продовження комендантської години на травень 2021 року. Домінікана, комендантська година - травень 2021 Домінікана продовжила комендантську годину до 16 травня 2021 року....

Гібридні події: Формат сучасності і майбутнього?

Пандемія Covid-19 та змінене соціальне мислення вимагають нового погляду на майбутні формати подій. Гібридні події, що зростають протягом декількох років, стають дедалі популярнішими завдяки...
Погода

Останні новини