ГоловнаМіжнародні організаціїЄСНовий удар по туризму в ЄС: підраховано, наскільки подорожчають квитки в найближчі...

Новий удар по туризму в ЄС: підраховано, наскільки подорожчають квитки в найближчі роки

Авіаквитки – принаймні в Євросоюзі, але, швидше за все, по всьому світу – подорожчають ще як мінімум на 16%, і це стане черговим ударом по туризму.

Виною тому, як не дивно, не санкції та ціни на пальне, а продовження «зеленої» політики Заходу та боротьба зі шкідливими викидами та вуглецевим слідом. Щоправда, таке подорожчання трапиться лише за умови, що пропозиція Єврокомісії, що викликала гостру критику з боку авіаекспертів, буде прийнята. Ну і не варто забувати про масштабне зростання цін на авіагас – що також дасть додатковий імпульс до цих 16%.

Йдеться про пакет заходів від Європейської комісії, так званий Fit for 55. Дана пропозиція спрямована на скорочення викидів парникових газів щонайменше на 55% від рівня 1990 року протягом наступних восьми років. Пропозиція викликала гостру критику від асоціації аеропортів ACI Europe – вони заявляють, що всі запропоновані заходи були заявлені «без всебічної оцінки їхнього впливу» на польоти.

“Пропозиції ЄС призведуть до значного підвищення тарифів”, – попереджають авіаексперти. У результаті туристи зіткнуться з новим ударом, оскільки ціни на авіаквитки злетять. Схема ЄС зі скорочення шкідливих викидів може призвести до зростання вартості польоту в середньому на 16% до 2030 року, запевняють вони.

Причому туристичні маршрути в такі країни як Іспанія, Греція та Італія будуть серед найбільш постраждалих. Попит на туристичні послуги знизиться на прогнозовані 11% – запевняють дослідники. Схема зрештою «завдасть шкоди регіонам, які сильно залежать від туризму», кажуть автори звіту. Також постраждають і міжрегіональні перевезення. Загалом, як заявив гендиректор ACI Europe Олів’є Янковець, пропозиція від Єврокомісії загрожує «небажаними та непередбачуваними наслідками».

Тим часом туристи в Європі – як не скучили вони по відпочинку за час коронавірусу – починають пересматувати свої плани після жахливих проблем в аеропортах по всій країні. Турринок зіткнувся з масовими скасуваннями. Подробиці читайте за посиланням.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини