ГоловнаЄгипетЗнайдено п'ять гробниць високопосадовців Стародавнього Єгипту

Знайдено п’ять гробниць високопосадовців Стародавнього Єгипту

Під час розкопок у єгипетському місті Саккара, неподалік Каїра, археологи виявили п’ять поховань віком 4000 років. Усередині гробниць дослідники виявили численні добре збереглися фрески, статуетки та кераміку.

Поховання розташовані неподалік піраміди Меренре I, у некрополі на півдні Саккари. Гробниці належать високопосадовцям Старого царства та Першого перехідного періоду, часу, коли влада Єгипту почала падати.

Як повідомляє портал Archeology News Network, у першій із виявлених гробниць археологи виявили глибоку шахту, яка веде до похоронної камери, в якій знаходився вапняковий саркофаг. Стіни кімнати були прикрашені картинами, що зображують сцени похорону. Друга гробниця належить жінці, дружині людини на ім’я Ярет. Третій після людини на ім’я Пепі Нефтана. Він виконував функції, зокрема головний наглядач і жрець палацу фараона.

Інша могила належить жінці на ім’я Петті. Вона дбала про зовнішність єгипетського правителя, а також була жрицею Хатхор — богині неба, кохання, радості, веселощів та танців. Остання гробниця належить людині на ім’я Хену, який був наглядачем палацу фараона.

У деяких гробницях археологи також знайшли численні статуї та кераміку. Вони є цінними свідченнями прикладного та мистецького мистецтва того часу.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини