ГоловнаНаукаЗнайдено мумії віком понад тисячу років. Вони можуть бути жертвами ритуального вбивства

Знайдено мумії віком понад тисячу років. Вони можуть бути жертвами ритуального вбивства

У стародавньому місті Кахамаркілья на околиці Ліми, Перу, археологи виявили мумії восьми дітей та дванадцяти дорослих. Останки походять понад тисячу років тому, тобто з доїнських часів.

За даними порталу Live Science, померлі були принесені в жертву на прохання дослідників. Їхня теорія заснована на двох факторах. По-перше, при ретельному вивченні останків археологи виявили, що на деяких дитячих трупах було виявлено сліди насильства, наприклад, переломи. По-друге, поряд із тілом чоловіка, виявленим восени 2021 року, було знайдено мумії. На думку дослідників, покійному — його звали Чабело — на момент смерті було близько 35 років, і він, ймовірно, належав до місцевої еліти. Відповідно до звичаїв того часу у нього при муміфікації видалили всі органи, а тіло помістили в ембріональне становище і зв’язали мотузкою.

Оскільки письмових джерел доінкського періоду вченим поки що знайти не вдалося, вони черпають свої знання в основному з археологічних джерел, у тому числі з виявлених поховань. У 1987 році дослідник Вальтер Альва виявив неподалік перуанського міста Чиклайо багато прикрашену гробницю так званих «лордів Сіпана», датовану 1700 роками. У ньому знаходилася мумія чоловіка, а поруч із нею останки принесених у жертву дітей та дорослих. На думку археологів, гробниця «владаря Сіпана» дуже схожа на недавно виявлені поховання.

– Ми знаємо, що в андських суспільствах існувала низка похоронних практик і ритуалів, і їхнє сприйняття світу було зовсім відмінним від нашого, – пояснив Пітер Ван Дален Луна, професор археології Університету Святого Марка в Лімі, який очолює групу розкопок у Кахамаркільї. – Поняття смерті було для них надзвичайно важливим. Вони вважали, що смерть — це не кінець, а момент переходу до паралельного світу. Світ мертвих, додав він.

Крім двадцяти мумій, вчені також знайшли музичні артефакти, у тому числі для так званої «сампоньї», традиційного андського духового інструменту, що нагадує флейту Пана.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини