ГоловнаCOVID Travel NewsАвіасполучення з Єгиптом вирішено перервати через омікрон: починається масова евакуація туристів

Авіасполучення з Єгиптом вирішено перервати через омікрон: починається масова евакуація туристів

Визначилася перша країна, яка злякалася випадків нового штаму коронавірусу Омікрон, нібито виявленого в Єгипті, і закрила вильоти до Хургади та Шарм-ель-Шейха для своїх туристів. Їй став Казахстан: із 3 грудня чиновники цієї країни тимчасово припиняють авіасполучення з Єгиптом, а всіх казахських туристів екстрено евакуювали з країни Пірамід.

Особливо зазначимо, що таке рішення Казахстану лише сіє паніку та смуту серед туристів, причому не лише казахських, а також подає поганий приклад чиновникам інших країн, включаючи Україну: адже рішення про припинення авіасполучення з Єгиптом та екстрену евакуацію явно поспішне та не засноване на реальних фактах. Так як навіть ВООЗ заявила, що більш висока заразність і летальність Омікрона поки що зовсім не підтверджена.

Додатково прочитати про новий штам-мутант Covid-19 можна в матеріалі «Вчені розповіли, що таке варіант коронавірусу Омікрона і чи захищають від нього вакцини».

При цьому вже відпочиваючих на курортах Єгипту – їх близько 4 тис. – закликають «не турбуватися». «На даний момент у Єгипті знаходиться близько 4000 туристів. Усіх їх повернуть до Казахстану 23 репатріаційними рейсами авіакомпанії Air Astana найближчими днями. Прохання не турбуватися громадянам, які зараз перебувають у Єгипті, і дотримуватися всіх санітарних заходів», – цитують ЗМІ Казахстану рішення своїх чиновників.

Тим же туристам, хто придбав новорічні тури, пропонується вже звичним за час пандемії «маневр»: «Туристи, які придбали новорічні тури до Єгипту, можуть поміняти напрямок, депонувати кошти до відкриття авіасполучення або повернути свої кошти – але повернення протягом 3 місяців», – запевняє влада. При цьому орієнтовно туристи з Казахстану купили понад 20 тис. турів до Єгипту до березня 2022 року.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода