ГоловнаLifeStyleНавпроти поліції Загреба відкрився музей канабісу

Навпроти поліції Загреба відкрився музей канабісу

Новий музей каннабісу в Хорватії, де вхідний квиток можна “скрутити і викурити”, пропонує екскурс у історію цієї рослини, що п’янить, і розповідає про музику реггі та фільми про укурків (сюжет яких обертається навколо вживання марихуани), повідомляє AFP.

Музей розташований прямо через дорогу від поліцейської дільниці в Загребі та є ще однією химерною колекцією експонатів у столиці Хорватії, де вже відкрито музей похмілля, музей розбитих сердець та музей 1980-х років.

“Рослина присутня в історії людства майже при всіх цивілізаціях і, безсумнівно, заслуговує на музей”, – пояснює власник Твртко Крачун.

У музеї відвідувачі мають можливість дізнатися про тисячолітню історію індійської коноплі за допомогою відеофільмів, плакатів та експонатів.

Вважається, що канабіс вперше був культивований у Центральній Азії близько 10 000 років тому. Сьогодні рослина має тисячі застосувань – у виробництві масел, борошна, косметики, кормів для тварин, текстилю, будівельних матеріалів, дізнається відвідувач на виставці.

Навпроти поліції Загреба відкрився музей канабісу

У музеї також є намет, обладнаний спеціальними лампами, де наочно представлено процес вирощування рослини.

“Це ті речі, яким ви ніколи не навчитеся у школі”, – каже Крачун.

Він каже, що це чистий збіг, що музей знаходиться за два кроки від поліцейської дільниці. Вхід на нього безкоштовний для працівників органів внутрішніх справ, охорони здоров’я та сільського господарства, які відповідають за регулювання каннабісу.

Марихуана дозволена країни лише з медичних цілей. У Хорватії можна придбати каннабіс, що містить не більше 0,2 відсотка тетрагідроканнабінолу.

У вестибюлі музею пропонується безліч популярних легальних продуктів з каннабідіолу, включаючи напої, олії та спреї, зазначає AFP.

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте