ГоловнаТуризмНазвані найпотужніші та найменш потужні паспорти світу на 2022 рік

Названі найпотужніші та найменш потужні паспорти світу на 2022 рік

У міру того, як ми вступаємо у 2022 рік, останні результати Паспортного індексу Хенлі показують рекордні рівні свободи подорожей для країн, що посідають перші місця у рейтингу – Японії та Сінгапуру.

Але також відзначається найширший розрив у глобальній мобільності з моменту створення індексу 17 років тому.

Без урахування мінливих та тимчасових обмежень, пов’язаних з Ковідом, власники паспортів цих двох азіатських країн в даний час можуть в’їжджати без віз до 192 пунктів призначення по всьому світу – на 166 більше, ніж Афганістан, що знаходиться в нижній частині індексу.

Цей розрив у міжнародній мобільності між багатшими і біднішими країнами різко позначився наприкінці минулого року після появи високоінфекційного варіанту вірусу Омікрон, який був зустрінутий цілою низкою каральних обмежень щодо переважно африканських країн, які Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш назвав “туристичною апартеєю”. . І це незважаючи на те, що за останні півтора десятиліття загальний рівень свободи подорожей значно зріс.

Згідно з історичними даними Паспортного індексу Хенлі, який ранжує всі паспорти світу за кількістю напрямків, куди їхні власники можуть потрапити без попередньої візи, і заснований на ексклюзивних та офіційних даних Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), в 2006 році людина в середньому могла відвідати 57 країн без необхідності попереднього отримання візи. Сьогодні це число зросло до 107, але за цим загальним збільшенням ховається зростаюча нерівність між країнами глобальної Півночі та глобального Півдня: громадяни таких країн, як Швеція та США, можуть відвідувати без візи понад 180 країн, у той час як власники паспортів з Анголи, Камеруну та Лаосу можуть в’їхати лише у 50.

Covid-19 посилює нерівність у глобальній мобільності

Німеччина та Південна Корея посідають загальне 2-е місце в останньому рейтингу, власники паспортів яких можуть відвідувати 190 безвізових напрямків, тоді як Фінляндія, Італія, Люксембург та Іспанія ділять 3 місце, набравши 189 балів.

Паспорти США та Великобританії відновили свої колишні позиції після падіння до 8-го місця у 2020 році – найнижчого місця, яке займала кожна з країн за 17-річну історію індексу. Тепер обидві країни посідають 6-те місце з показником безвізового режиму/візи після прибуття, що дорівнює 186.

Доктор Крістіан Х. Кейлін, голова ради директорів компанії Henley & Partners та винахідник концепції паспортного індексу, каже, що відкриття каналів міграції необхідне для відновлення після пандемії. “Паспорти та візи є одними з найважливіших інструментів, що впливають на соціальну нерівність у всьому світі, оскільки вони визначають можливості для глобальної мобільності. Кордони, в межах яких ми народилися, та документи, які ми маємо право мати, не менш довільні, ніж колір нашої шкіри. Багатші держави повинні заохочувати позитивну внутрішню міграцію, щоб допомогти перерозподілити та перебалансувати людські та матеріальні ресурси у всьому світі, у тому числі покращити розмір та якість власної робочої сили”.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода