ГоловнаТуреччинаНа курортах Туреччини розпочалися підпали, поліція проводить арешти

На курортах Туреччини розпочалися підпали, поліція проводить арешти

Першого підозрюваного затримано з розслідування справи про лісову пожежу, що спалахнула на околицях турецького курорту Мармаріс у вівторок. Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, затриманий уже зізнався та дає свідчення. Ним виявився місцевий житель із Мармаріса.

При цьому сама пожежа ще не загашена: у четвер сильний вітер знову роздмухав полум’я, пожежники продовжують боротися з вогнем, і розраховують взяти його під контроль. Нагадаємо, вогонь спалахнув у районі Хісарёню в Мармарисі близько восьмої вечора, за ним були спалахи в тій же провінції в Бердюбет-Мевкії та затоці Кюфрі.

Поширенню вогню сприяли дуже спекотна погода та вітер. До регіону направлено групи пожежогасіння Регіонального управління лісового господарства Мугла. Було евакуйовано щонайменше 30 будинків, яким загрожувало полум’я. Як заявив міністр внутрішніх справ Сулейман Сойлу, з самого початку перевірялися і версії підпалу – до яких має те, що пожежа почалася одночасно в декількох місцях. Подробиці читайте за посиланням.

У результаті, за словами голови турецького МВС, було затримано місцевого жителя, який зізнався у розпалюванні пожежі. Він був узятий під варту поліцією і вже дає свідчення.

Також нагадаємо, торік лісові пожежі у Туреччині стали справжнім лихом для курортів: горіли навіть готелі, а туристів масово евакуювали. Так, з початку липня вогонь охопив ліси у курортних провінціях Анталія та Мугла, від вогню постраждало безліч населених пунктів, «дісталося» і готелям. Усього було зафіксовано 120 пожеж у туристичних районах, найбільше від них постраждали курорти Мармаріс та Бодрум, де проводилася евакуація туристів із готелів тощо.

Були й жертви – зокрема, розбився російський пожежний літак, який прибув на допомогу. Загалом у літньому сезоні 2021 року було зафіксовано понад 133 лісові пожежі, у той час як у попередні роки – з 2008 по 2020 рік фіксувалося на понад 43 пожежі за сезон. Серед обвинувачених виявлявся і міжнародний тероризм, оскільки терористичні організації заявляли про відповідальність за пожежі, жадібні готельні девелопери, котрі розчищали територію і навіть російські туристи.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини