ГоловнаТуреччинаДля туризму Туреччини пролунав тривожний сигнал: у країні заговорили про диверсії...

Для туризму Туреччини пролунав тривожний сигнал: у країні заговорили про диверсії на курортах

На турецькі курорти насуваються минулорічні кошмари – у Мармарисі вже знову палають ліси. Пожежа, яка спалахнула вчора ввечері в трьох різних точках – що дозволило назвати однією з версій його виникнення диверсію – гасять сотні фахівців, літаки та вертольоти, але досі вогонь не загашений.

За даними турецьких ЗМІ, вогонь спалахнув у районі Хісарене в Мармарисі близько восьмої вечора, за ним були спалахи в тій же провінції в Бердюбет-Мевкії та затоці Кюфре. Поширенню вогню сприяли спекотна погода та вітер. До регіону направлено групи пожежогасіння Регіонального управління лісового господарства Мугла. У світлий час доби у повітря знову піднято 14 літаків та 20 вертольотів, які гасили вогонь з повітря. Задіяно також 13 бульдозерів та 576 осіб особового складу. Місцеве МНС заявляє, що в район вислано на допомогу 1393 особи, 338 автомобілів та 35 одиниць будівельної техніки.

Однак поки що повну перемогу над вогнем здобути не вдалося. 30 будинків, яким загрожувало полум’я в районах Бердюбет та Дегірменьяні, було евакуйовано. Загалом чиновники заявляють, що докладуть усіх зусиль, щоб не допустити минулорічного кошмару. На пожежу вже прибули міністр сільського та лісового господарства Вахіт Кірішчі та міністр внутрішніх справ Сулейман Сойлу, щоб оцінити роботи на місці. У тому числі, як заявив Сулейман Сойлу, перевіряються і версії підпалу – до яких схиляється те, що пожежа почалася одночасно в декількох місцях.

Нагадаємо, що лісові пожежі у Туреччині стали справжнім лихом для курортів. З початку липня вогонь охопив ліси у курортних провінціях Анталія та Мугла, від вогню постраждало безліч населених пунктів, «дісталося» і готелям. Усього було зафіксовано 120 пожеж у туристичних районах, найбільше від них постраждали курорти Мармаріс та Бодрум, де проводилася евакуація туристів із готелів тощо. Були й жертви – зокрема, розбився російський пожежний літак, який прибув на допомогу. Загалом у літньому сезоні 2021 року було зафіксовано понад 133 лісові пожежі, у той час як у попередні роки – з 2008 по 2020 рік фіксувалося на понад 43 пожежі за сезон.

Серед обвинувачених виявлявся і міжнародний тероризм, оскільки терористичні організації заявляли про відповідальність за пожежі, жадібні готельні девелопери, котрі розчищали територію і навіть російські туристи.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини