ГоловнаСШАРизик застосування Росією ядерної зброї: Глава ЦРУ оцінив ймовірність теракту

Ризик застосування Росією ядерної зброї: Глава ЦРУ оцінив ймовірність теракту

За словами директора ЦРУ Білла Бернса, «ми не можемо недооцінювати ризик того, що Росія у відчаї застосує ядерну зброю». Проте, за його оцінкою, досі не було зафіксовано жодних доказів такого кроку.

Білл Бернс прокоментував це питання в Технологічному інституті Джорджії у своєму першому виступі з того часу, як він став головою Центрального розвідувального управління. За його словами, запобігання Третьій світовій війні є одним з головних завдань агентства.

Непередбачуваний відчай Путіна

З огляду на потенційний розпач президента Володимира Путіна та російського керівництва, а також військові невдачі досі ніхто з нас не може недооцінювати ризик потенційного переходу до застосування тактичної ядерної зброї, визнав Бернс.

Проте він заявив, що, окрім риторики Кремля, поки що ніщо не вказує на те, що Росія готується до такого нападу. Глава агентства також зазначив, що США розпочали збирання доказів, що вказують на російські плани нового вторгнення в Україну восени минулого року. Він також згадав, що коли під час листопадового візиту до Москви попередив Володимира Путіна про наслідки війни, його «занепокоїло те, що він почув».

Путін упевнений у перемозі?

“Хоча він, схоже, не прийняв незворотного рішення про вторгнення в Україну, Путін демонстративно схилявся до цього, очевидно, переконаний, що його шанс вплинути на орієнтацію України спливає”, – сказав Білл Бернс. Він додав, що лідер режиму переконаний, що взимку йому вдасться перемогти із мінімальними витратами.

Директор ЦРУ заявив, що попри загрозу з боку Росії Китай є головним геополітичним викликом для Америки, а найважливіше поле конкуренції з Пекіном — технології. Він також оцінив, що вважає зміну клімату найбільшою «екзистенційною» загрозою для країни та суспільства.

“Зміна клімату впливає на все: від посухи до міграції, підриву стабільності урядів і суспільств та економічної стабільності”, – зазначив Білл Бернс.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Росіяни, які купують нерухомість у Туреччині, потрапили під нагляд ЦРУ

Російські «довгострокові туристи», які скуповують нерухомість у Туреччині, ризикують...

Папа Франциськ висловив готовність вирушити до Москви, щоб зустрітися з президентом Росії

Папа Римський Франциск висловив готовність вирушити до Москви, щоб...

НАТО не бачить ризику застосування Росією ядерної зброї в Україні

НАТО не бачить безпосереднього ризику застосування Росією ядерної зброї...

Дорого залишатися з Путіним: Білорусь розплачується за російську агресію

Участь у російській агресії проти України радикально погіршила становище...

Колишній полковник ФСБ: Путін зовсім збожеволів

"Рішення про призупинення постачання газу було прийнято не "Газпромом",...