ГоловнаМіжнародні організаціїПРООН опублікує звіт про становище жінок в українській економіці

ПРООН опублікує звіт про становище жінок в українській економіці

Дослідження вказує, що число менеджерок і бізнесвумен зросла за минулі роки, але чоловіки до теперішнього часу переважають у більшості економічних секторів; не вважаючи на це, спостерігаються помітні регіональні диспропорції, зокрема це стосується міста Києва.

Київ, 8 березня 2021 – Україна розташовується на другій сходинці в Європі за часткою жінок у числі менеджерів і бізнесменів (осіб, які отримують самостійний професійний дохід), відношення чоловіків до жінок в числі керівників організацій і приватних бізнесменів склало 59,5 відсотка чоловіків до 40, 5 відсотків жінок у 2020 році – істотно вище середньосвітового показника.

Це було в ув’язненні звіту «Жінки і чоловіки на керівній постах в Україні: 2017-2020 роки», Який ПРООН планує опублікувати в квітні 2021 року.

У звіті, який підготував Український Центр публічних даних (УЦСД) на замовлення Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) та кабінету міністрів Швейцарії, вивчалися відкриті дані Єдиного держреєстру організацій, індивідуальних підприємців і некомерційного організацій України (ЄДРПОУ).

Незмінна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева підкреслила, що просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок є потужним двигуном розвитку. Принциповим для мандата ПРООН та пропозиції в надання вбудованих послуг є досягнення порядку денному в галузі сталого розвитку до 2030 року.

«Дані цього звіту показують маленьке поліпшення стану справ у сфері гендерної рівності в Україні, але для забезпечення статевої рівності та розширення прав і можливостей жінок необхідно докласти значно більше сил», – підкреслила Ґерчева.

«За минулі 3 роки загальна доля жінок на керівній постах в Україні підросли практично на піввідсотка – до 40,48 відсотка. Це істотно вище середньосвітового показника в 29 відсотків ».

До недавнього часу в Україні не збирали дезагрегованіх за гендерною ознакою відомостей статистики, і це ускладнювало все повноцінну оцінку відмінностей в положенні чоловіків і жінок у фінансовій сфері в Україні або в органах управління приватних компаній і від державних компаній.

Ніколь Рудер, глава підрозділу взаємодії Посольства Швейцарії в Україні, наголосила, що відомості про жінок як бізнесменів і керуючих в Україні організаціях не просто зріз гендерного вимірювання в приватному секторі: «При правильному використанні це дослідження може мати Принципове значення для створення відповідної підтримки жіночої комерційної діяльності і розвитку жіночих бізнес-асоціацій », – повідомила Рудер.

 «Ми покладаючи надії, що показники цього аналізу будуть корисні для тих суб’єктів і зацікавлених сторін, як урядових, так і неурядових, які працюють над розширенням можливостей жінок і повного гендерного рівноправ’я в Україні».

УЦСД проаналізував дані ЄДРПОУ, Розміщення на єдиному муніципального порталі відкритих даних Мін’юсту України. Для вивчення був застосувань набір даних за станом на 7 серпня 2020 року – останній з доступних. Це дослідження є продовженням першого масштабного аналізу «Жінки і чоловіки на керівній постах в Україні», Який був проведений в рамках проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань невеликих і середніх компаній» в 2017 році.

В результаті дослідження встановлено, що:

  • Гендерний дисбаланс в числі менеджерів і бізнесменів в столиці Києві істотно більше виражений по зіставлення з середнім державним показником. Київ також потрапляє в першу 10-ку районів і міст з найнижчою часткою жінок у числі керівників і індивідуальних підприємців.
  • Керівники та приватними підприємцями в більшості економічних галузей, як і раніше, є більшою мірою чоловіки.
  • Доля жінок в загальному зросла з 2017 по 2020 рік на 0,5 відсотка.
  • Україна розташовується на другій сходинці в Європі за часткою жінок у числі менеджерів і бізнесменів (осіб, які отримують самостійний професійний дохід).
  • Дами переважають в сферах «Проживання та харчування», «Державне управління та оборона», «Охорона здоров’я населення і соціальних робота», а всього переважають в «освіті» і «Роботі приватних господарств як роботодавців».

Дослідження «Жінки і чоловіки на керівній постах в Україні: 2017-2020 роки» було проведено професіоналами УЦСД ​​в рамках проекту «Зміцнення ділових асоціацій мікро, малих і середніх підприємств», реалізуємо ПРООН в Україні у сприянні з Міністерством фінансового розвитку, торгівлі та сільгоспвиробництва України і за допомогою кабінету міністрів Швейцарії.

Джерело офіційний сайт ПРООН в Україні.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Туристка із Сінгапуру зникла безвісти під час відпустки в Іспанії

Повідомляється, що 39-річна громадянка Сінгапуру прилетіла до міста Хавеа...

Потужне виверження вулкана відбулося в Індонезії

В Індонезії сталося сильне виверження вулкана Руанг. Влада побоюється...

Єгипет накриває депресія та різкі погодні гойдалки з піском та пилом

Єгипет накриває депресія — у метеорологічному сенсі: саме так...

У Туреччині назвали наскільки готелі підвищать ціни

Якщо в Туреччині хочуть отримати дохід від туризму, який...

Для туристів запустили безкоштовний рейс без вказівки кінцевого пункту: про нього капітан оголосив за 2 години після зльоту

Оригінальним способом вирішила порадувати своїх туристів – учасників програми...