ГоловнаЕкономікаУ Німеччині очікується нове зростання цін на продукти

У Німеччині очікується нове зростання цін на продукти

Споживачі в Німеччині очікують нового зростання цін на продукти харчування найближчими місяцями, згідно з опитуванням економічного інституту Ifo, на яке посилається агентство DPA.

Майже всі мережі магазинів продуктів харчування та предметів розкоші у Німеччині планують підвищити ціни, повідомив Мюнхенський інститут економічних досліджень. Його індекс, який відстежує очікування зміни цін у цих сегментах роздрібної торгівлі, досяг 98,9 пунктів за максимального рівня 100 пунктів.

Більшість респондентів з інших сегментів роздрібної торгівлі у Німеччині також заявили, що планують підвищити ціни. Для них відповідний індекс Ifo зріс із 75,5 до 78,6 пункту.

“Це означає, що рівень інфляції, швидше за все, залишиться зараз високим”, – зазначив економічний експерт Ifo Тімо Фольмерсхойзер. Проте, за його словами, є ознаки того, що інфляція може поступово знизитись до кінця року.

“Причиною такої заяви є той факт, що цінові очікування в учасників деяких секторів економіки знижуються вдруге поспіль”, – сказав Фольмерсхойзер. Йдеться про промисловість, будівництво та оптову торгівлю, уточнив економічний експерт.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

У Туреччині назвали наскільки готелі підвищать ціни

Якщо в Туреччині хочуть отримати дохід від туризму, який...

В Туреччині шоковані від подорожчання у січні: авіаквитки +30%, готелі +12%, алкоголь +24%

Туреччина в особі представників туристичного сектору, мандрівників та місцевих...

Туристи обурені “грабіжницькими” цінами на різдвяних ярмарках у Європі цього року

Різдвяні ярмарки по всій Європі цього року стали обурливо...