ГоловнаНаукаАстероїд розміром із Біг Бен. NASA попередили про наближення астероїду

Астероїд розміром із Біг Бен. NASA попередили про наближення астероїду

2022 рік тільки почався, і НАСА вже попередило про п’ять «потенційно небезпечних» об’єктів, які прослизнуть повз нашу планету в січні. Один із них має бути розміром із знаменитий лондонський Біг Бен.

Національне агентство з аеронавтики та дослідження космічного простору (НАСА) оголосило, що цього місяця біля Землі пролетять п’ять об’єктів. Вони не перебувають на шляху до зіткнення з нашою планетою, але були класифіковані як потенційна загроза.

Переміщення астероїдів або комет у космічному просторі – це повсякденна рутина, тому вченим не варто дивуватись кількості об’єктів. Однак важливим є те, що в результаті удару об’єкт майже завжди виникає катастрофа або значний збиток.

Отже, якщо діаметр об’єкта перевищує 150 м, НАСА крім класифікації його як «потенційну загрозу» для Землі, також починає уважно відстежувати і спостерігати за об’єктом.

П’ять об’єктів у січні

Лише цього місяця біля Землі пролетять 5 об’єктів.

5 січня астероїд YK 2021 діаметром 12 метрів наблизиться до Землі на 2,1 мільйона кілометрів. За розмірами він можна порівняти з реактивним літаком.

6 січня (Хрещення) ми зможемо спостерігати в небі астероїд YE15 2014 діаметром 7 м . Він пройде нашу планету на відстань більш ніж у 3 рази більший за попередній – 7,4 мільйона кілометрів.

7 січня невеликий астероїд діаметром всього 4 м пройде повз нашу планету на відстань майже 3 млн км. Він називається 2020 AP1.

11 січня ми станемо свідками найцікавішого явища. На відстані майже 5,5 млн. км від Землі пройде найбільший об’єкт. Астероїд 2013 року YD48 діаметром 104 м, який більший від знаменитого лондонського Біг-Бена, постійно перебуває під наглядом НАСА. Цей об’єкт був класифікований НАСА як «потенційно небезпечний», але зараз загрози нашій планеті від нього немає.

18 січня поруч із Землею буде виявлено ще один великий об’єкт, але набагато меншого розміру, ніж об’єкт 11 січня. Це астероїд 7482 (1994PC1). Він – «постійний гість», який наближається до Землі кожні 47 років. Він буде на відстані 0,013 а. від Землі. Астрономічна одиниця – це середня відстань від Землі до Сонця.

Як зазначає НАСА, це лише початок нового року, тож емоції, пов’язані з космічними об’єктами, ще попереду.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода