ГоловнаНаукаПоряд із Землею пролетить величезний астероїд. Коли та де можна відстежити?

Поряд із Землею пролетить величезний астероїд. Коли та де можна відстежити?

Великий астероїд пролетить через космічний простір поруч із нашою планетою у неділю, 22 травня, о 2:26 (5:26 за Київським часом) за всесвітнім часом. Більше одного кілометра в діаметрі, це найбільший у своєму роді об’єкт, що пролетів поряд із нашим космічним будинком за останні місяці.

На веб-сайті NASA CNEOS є список, що постійно оновлюється, так званих Навколоземні астероїди, тобто. об’єкти, які проходять відносно безпосередньої близькості від нашої планети.

Величезний астероїд

Серед найближчих подій цього типу виділяється зустріч з астероїдом №7335, також відомим під тимчасовим позначенням 1989 JA.

Ця властивість була виявлена ​​1 травня 1989 року. Це зробила Елеонора Хелін у Паломарській обсерваторії у США. Орбіта об’єкта добре відома. У рік свого відкриття він був близько до нашої планети, потім літав у 1996 та 2015 роках, але був набагато далі. Цього року зближення буде ближчим, ніж у 1989 році.

Космічна швидкість

Тіло проїде нас із відносною швидкістю 13,12 км/с, що становить понад 47 000 кілометрів на годину. Найкоротша відстань складе близько 4 мільйонів кілометрів, що трохи більше ніж у 10 разів перевищує відстань від Землі до Місяця. Вчені впевнені у своїх розрахунках із точністю всього в 153 км, тому ми можемо бути спокійні — зіткнення для нас безпечне, заспокоюють астрономи.

Оцінки розміру вказують на 1,8 км у діаметрі, хоча пізніші розрахунки зменшили масштаб приблизно до одного кілометра. Радіолокаційні спостереження показали, що період обертання становив 12 годин. Тіло є астероїдом класу S, або скелястим, із силікатних матеріалів (один з найбільш поширених типів астероїдів).

Де можна відстежити?

NASA має веб-сайт, на якому можна відстежувати розподіл більш цікавих астероїдів у Сонячній системі. Об’єкт 7335, його орбіту та поточне положення можна перевірити на сайті NASA: відстеження астероїдів.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини