ГоловнаЕкономікаУ Молдові оголошений режим підвищеної готовності через енергетичну кризу

У Молдові оголошений режим підвищеної готовності через енергетичну кризу

Комісія з надзвичайних ситуацій на чолі з прем’єр-міністром Молдови Наталією Гаврилиця оголосила режим підвищеної готовності у зв’язку з ситуацією в енергетичному секторі країни, особливо з забезпеченням газом.

«На засіданні Комісії з надзвичайних ситуацій оголошений режим підвищеної готовності в газовому секторі. Він повинен запобігти оголошення надзвичайної ситуації, потрібно бути готовими до будь-якого сценарію. Я хочу, щоб було ясно: режим підвищеної готовності введений для того, щоб відповідальні установи могли прийняти конкретні заходи для захисту громадян і енергетичної безпеки країни. Режим підвищеної готовності прийнятий на підставі постанови уряду», – заявив після засідання комісії віце-прем’єр-міністр інфраструктури і регіонального розвитку Андрій Спину.

За словами чиновника, зростання цін на газ є безпрецедентним за останні роки і торкнулася багатьох країн.

«Республіка Молдова неминуче постраждає від цього підвищення цін, уряд готує ряд компенсаційних заходів для захисту громадян від шоку, викликаного зростанням цін. Режим підвищеної готовності на увазі кроки з боку влади і учасників енергетичного ринку, які приведуть в дію інститути для захисту населення і державного сектора», – сказав Спину.

У зв’язку з цим він уточнив, що провів переговори з керівниками підприємств, відповідальних за енергетичний сектор, таких як «Молдовагаз», «термоелектриків», ТЕЦ, «Молделектрика», «Енергоком» і ін., Щоб побачити, які кроки слід зробити.

«У нас є чітка стратегія виходу з кризи, щоб споживачі отримали допомогу і захист», – поінформував міністр.

Серед невідкладних заходів чиновник назвав компенсацію витрат споживачів газу, пошук альтернативних рішень, а також видачу та використання мазуту із запасів протягом як мінімум місяця для економії і скорочення споживання газу «термоелектриків».

«Ми переживаємо важкий період, але я переконаний, що ми його подолаємо і знайдемо необхідні шляхи, щоб якомога менш драматично вийти з ситуації, що склалася», – додав віце-прем’єр.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

В Туреччині у готелів почалися проблеми

До серпня-вересня турецьку туріндустрію може очікувати маса неприємних сюрпризів:...

З Туреччини надійшов тривожний сигнал: у готелях турецького Бодруму почалися звільнення персоналу

Тривожний сигнал прийшов із турецького Бодруму, де у розпал...

У США почалася грандіозна криза в авіації

Грандіозна криза в авіації очікує незабаром країну з найрозвиненішою...

Готелі та ресторани в Німеччині готуються до масових закриттів

Песимізм та екзистенційні страхи, тобто побоювання за своє існування,...

Турецькі готелі в паніці: вони були офіційно приголомшені новими цінами

Турецькі готелі знову чекають майбутнього сезону 2023 року практично...