ГоловнаВізиМексика посилює візовий режим

Мексика посилює візовий режим

Мексика оголосила про запровадження 21 січня візового режиму для громадян Венесуели, які намагаються нелегально потрапити до США зі своєї країни, яка погрожує глибокій економічній кризі.

Як прямий мотив посилення візового режиму оглядачі мексиканських щоденних видань, у тому числі авторитетної «Ель Універсал», вказують, зокрема, тиск уряду Джо Байдена на президента Лопеса Обрадора з метою посилення ролі його країни як своєрідного бар’єру проти зростаючого міграційного тиску з боку жителів найбідніших країн регіону.

З січня по вересень цього року кількість венесуельців, які прямують до Мексики з наміром нелегально перетнути кордон США, збільшилася більш ніж на тисячу відсотків порівняно з ситуацією в попередні п’ять років: тепер понад третина венесуельських громадян, які прибувають до Мексики ставиться до країни як до «транзитної».

Мотивами цієї дедалі більш масової еміграції є, крім політичних причин, економічний стан країни, що швидко погіршується, і колосальна інфляція.

Рішення про необхідність отримання візи для венесуельських громадян було ухвалено урядом президента Андреса Мануеля Лопеса Обрадора, незважаючи на заклик Мексиканської комісії у справах біженців “обміркувати це”.

Зупинені угоди

Венесуела — не єдина латиноамериканська країна, з якою Мексика припиняє дію угоди про безвізовий режим. Мета недавніх кроків мексиканського уряду – зупинити потік безвізової еміграції до США з деяких інших країн Південної та Центральної Америки. З 11 грудня мандрівники з Бразилії та Еквадору також повинні мати мексиканську візу або міграційні документи.

Популярна щоденна газета «Ель Соль де Мехіко» писала у звіті про долю мігрантів: «Тільки у травні та червні цього року кордон між Мексикою та США незаконно перетнули 2 857 неповнолітніх бразильців, а прикордонні служби США затримали за цей період» при спробі перетнути кордон « 22564 повнолітніх громадянина Бразилії».

У 2021 році за притулком до мексиканської влади звернулося понад 123 тисячі іноземців: це 300 відсотків більше, ніж минулого року.

Згідно з даними, нещодавно оприлюдненими урядом Мексики, з січня по вересень цього року понад 190 000 мігрантів без «необхідних проїзних документів» було затримано. Це втричі більше, ніж у 2020 році. 74 300 із них було депортовано.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода