ГоловнаМедицинаДослідження: Діти, народжені у щеплених від COVID матерів, мають вищий рівень антитіл

Дослідження: Діти, народжені у щеплених від COVID матерів, мають вищий рівень антитіл

Діти, народжені матерями, які були вакциновані проти COVID-19, мають більш високий рівень антитіл, ніж діти, народжені невакцинованими матерями, показало нове дослідження Массачусетської лікарні загального профілю (MGH), опубліковане в понеділок, про це повідомляє “Jerusalem Post”.

Крім того, дослідження, яке набуває все більшого значення на тлі відкриття Національного інституту охорони здоров’я США (NIH), показало, що у матерів з інфекцією середнього та тяжкого ступеня вища ймовірність ускладнень вагітності, таких як кесарів розтин, передчасні пологи, тяжке захворювання від гіпертонічних розладів вагітності, післяпологової кровотечі або навіть смерті під час пологів.

Рецензоване дослідження MGH, яке було опубліковано в Журналі Американської медичної асоціації (JAMA), показало, що люди, вакциновані двома дозами мРНК-вакцини (або інфіковані COVID-19), народжували немовлят із вищим рівнем антитіл.

Через два місяці у 98% немовлят, народжених від вакцинованих матерів, виявлялися рівні захисного імуноглобуліну G (IgG) – найбільш поширеного антитіла, що виявляється в крові, – а у 57% все ще виявлялися IgG через шість місяців. Тільки у 8% (1 із 12) дітей, народжених від інфікованих матерів, зберігалися антитіла через шість місяців після народження.

Дослідження NIH, у якому взяли участь понад 13 000 вагітних жінок із 17 лікарень США, приблизно 2400 з яких було інфіковано COVID-19, ще раз наголосило на важливості вакцинації, особливо серед майбутніх матерів. Пацієнтки з COVID-19 середнього та тяжкого ступеня частіше народжували дитину шляхом кесаревого розтину (45,4 проти 32,4%) або народжували раніше терміну (26,9 проти 14,1%) порівняно з неінфікованими пацієнтками. Вони також вдвічі частіше страждали на загибель плода або новонародженого (3,5 проти 1,8%).

Також читайте: Медики дали поради, як відновити нюх після COVID

«Результати наголошують на необхідності вакцинації жінок дітородного віку та вагітних жінок та вживання інших запобіжних заходів проти зараження SARS-CoV-2», — сказала Дайана Б’янки, директор Національного інституту дитячого здоров’я ім. Юніс Кеннеді Шрайвер Національний інститут здоров’я. Health and Human Development (NICHD), яка фінансувала дослідження. «Це найкращий спосіб захистити вагітних жінок та їхніх дітей».

«Вагітні жінки наражаються на надзвичайно високий ризик серйозних ускладнень від COVID», — каже Галіт Альтер, член Інституту Рагону при MGH, Массачусетському технологічному інституті та Гарварді та співавтор дослідження MGH. «А враховуючи відставання у розробці вакцин проти COVID-19 для немовлят, ці дані мають мотивувати матерів на вакцинацію та навіть імунізацію під час вагітності, щоб посилити захист своїх дітей від COVID».

На відміну від всебічного дослідження NIH, дослідження MGH могло проаналізувати лише 49 новонароджених, оскільки затримки в подальшому спостереженні за інфікованою групою через доступність учасників та сплесків COVID-19 у Бостоні ускладнили проведення дослідження.

“Хоча досі неясно, наскільки високим має бути титр, щоб повністю захистити немовля від COVID, ми знаємо, що рівні антиспайкового IgG корелюють із захистом від серйозних захворювань”, – говорить Андреа Едлоу, директор лабораторії Едлоу в Центрі Вінсента. Репродуктивна біологія та співавтор публікації. “Стійкість реакції антитіл тут показує, що вакцинація не тільки забезпечує тривалий захист для матерів, але й антитіла, які зберігаються у більшості немовлят принаймні до шестимісячного віку”.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Вчені встановили, що нестача вітаміну D у 14 разів підвищує тяжку течію COVID-19».

Свіжі новини

Погода

Також читайте

В Іспанії знову введені маски: МЗС терміново попередило туристів про новий ковід і маски

На популярному курорті перезапустили масочний режим. МЗС терміново попередило...

Covid повертається: Іспанія вводить масочный режим через спалах інфекції

Іспанія повертає масочний режим по всій країні через спалах...

Туризм можуть знову закрити: ВООЗ готується до нової пандемії

Не встиг закритися останній «ковідний» шпиталь, як ВООЗ оголосила,...

Через нову пандемію Турецькі готелі знову залишаться без туристів

Позитивні прогнози щодо кількості туристів на 2024 рік можуть...

COVID-19: у країнах Азії збільшилася кількість нових випадків захворювання

На тлі сплеску випадків COVID-19, викликаного високоінфекційним варіантом JN.1,...