ГоловнаLifeStyleДослідники звинуватили один вид їжі у різкому зростанні захворюваності на рак та...

Дослідники звинуватили один вид їжі у різкому зростанні захворюваності на рак та діабет 2 типу

Відповідальним за різке зростання захворюваності на рак кишечника та діабет 2 типу британські вчені назвали переважно один продукт – це червоне м’ясо.

Згідно з рекомендацією Національної служби охорони здоров’я, дорослим слід вживати не більше 70 г червоного або обробленого м’яса на день. Нагадаємо, до останнього належать сосиски, ковбаси, сардельки, бекон та ін.

Незважаючи на те, що червоне м’ясо, таке як яловичина, баранина та свинина, є гарним джерелом білка, вітамінів та мінералів і може становити частину збалансованого раціону, за даними матеріалів BMJ Global Health, експерти у галузі глобальної охорони здоров’я повідомили, що у країнах, де рівень вживання червоного м’яса високий, закономірно висока та смертність. Зважаючи на те, що за останні 20 років країни по всьому світу збільшили споживання червоного та переробленого м’яса, статистика цілком виправдана.

У дослідженні розглядалася частка смертей та років життя, прожитих з інвалідністю, зумовлених харчуванням та появою раку кишечника, діабету 2 типу та ішемічної хвороби серця серед осіб віком 25 років та старших у кожній країні. Експерти вивчили дані за період з 1993 по 2018 рік по 154 країнах та розглянули 14 найменувань червоного м’яса. Всі вони були отримані з яловичини, свинини, баранини та козлятини та шести оброблених в основному продуктів з яловичини та свинини, консервованих шляхом копчення, соління, затвердіння або хімічних речовин.

Вчені виявили, що в період з 1993-5 по 2016-18 роки кількість смертей, пов’язаних із дієтою, пов’язаних зі світовою торгівлею м’ясом, зросла у трьох чвертях із 154 країн. Порівнюючи зростання попиту в кожній країні зі смертельними наслідками, експерти виявили, що у 2016-18 роках на це припало 10.898 смертей, що майже на 75 % більше, ніж у 1993-1995 роках.

У 2016-2018 роках у топ-10 країн, де смертність, пов’язана із споживанням м’яса, була найбільшою мірою пов’язана із споживанням червоного м’яса, увійшли Нідерланди, Багамські Острови, Тонга, Данія, Антигуа та Барбуда, Сейшельські Острови, Об’єднані Араби. Сінгапур, Хорватія та Греція. У цих країнах смертність від вживання препарату становила понад 7% від усіх смертей, пов’язаних із дієтою. України у списку не було.

Однако исследователи сделали поправку на то, что выводу могут быть немного искажены. Причина в том, что многие страны импортировали продукты, чтобы затем снова экспортировать их – это, по их словам, исказило полученные выводы.

«Это исследование показало, что глобальный рост торговли красным и переработанным мясом способствует резкому увеличению числа связанных с питанием неинфекционных заболеваний. Будущие мероприятия должны в срочном порядке интегрировать политику в области здравоохранения с сельскохозяйственной и торговой политикой путем сотрудничества между ответственными странами-экспортерами и странами-импортерами», – заявили ученые в своей работе.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter
Погода