ГоловнаМедицинаШезлонги можуть заборонити по всьому світу: у Європі зроблено перший крок до...

Шезлонги можуть заборонити по всьому світу: у Європі зроблено перший крок до такої заборони

Схоже, що у світі почалося зондування чи навіть підготовка громадської думки до нових обмежень. Справа в тому, що раптово чергового ворога здоров’ю, що призводить до передчасного старіння і ймовірної смерті від раку, виявили британські дослідники.

Йдеться про моду на засмагу, і зокрема – про пляжні шезлонги, на яких середньостатистичний турист проводить більшу частину своєї відпустки. Тільки одна заборона на шезлонги на пляжах – заявили дослідники з Манчестерського університету – зможе врятувати щонайменше 200 тис. молодих туристів від проблем зі шкірою – аж до фатальних.

Дослідження команда проводила, зокрема, в Австралії, де шезлонги на пляжах вже заборонені. Зазначимо, що на південному континенті в середньому вкрай активне сонце та ракові захворювання шкіри – національна проблема. «Вивчення проблем зі здоров’ям, пов’язаних із засмагою, показує, що введення заборони на шезлонги може знизити на 200 тисяч людей з проблемами зі шкірою. Причому йдеться, зокрема, і про рак шкіри, який часто розвивається у молодих», – заявили автори дослідження.

Професор Адель Грін, спеціаліст з охорони здоров’я та хвороб Манчестерського університету, пояснила суть дослідження: «Ми відслідковували вплив загальної заборони у Великій Британії на 620 тисяч людей віком 18 років. Є багато непорозумінь щодо шезлонгів, вважають, що перебування на сонці необхідне для вітаміну D і засмага корисна, але це неправильно. Вплив сонця на туриста, який тривалий термін лежить у шезлонгу, викликає передчасне старіння та зморшки шкіри, а також проблеми з очима та високий ризик розвитку раку шкіри», – запевнила професор.

За її словами, у Великій Британії щорічно відбувається близько 2 300 смертей від меланоми, найнебезпечнішого виду раку шкіри. Як запевняють дослідники, найприватніший провокуючий фактор – це звичка підсмажуватися на сонці на шезлонгу. Якщо їх заборонити, то кількість випадків раку скоротиться – упевнені вони.

Результати очікувано розкритикували і Британська асоціація соляріїв та Асоціація шезлонгів. Президент останньої, Гері Ліпман, заявив, що засмагати – це традиція і приносить вона лише користь. «Ми відкидаємо всі твердження про те, що шезлонги мають бути заборонені у Великій Британії, і всі математично-теоретичні твердження, висунуті в цьому дослідженні. Тому що це дослідження засноване головним чином на даних досліджень, проведених за межами Великої Британії, та в місці з зовсім іншим кліматом. До того ж пляжна індустрія регулюється там зовсім не так, як тут», – обурився пляжний експерт.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Солярій: Як правильно відвідувати. Користь та недоліки солярію».

Свіжі новини

Погода

Схожі новини