ГоловнаІталіяВенецію не включили в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Венецію не включили в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Венецію не включили в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що перебувають під загрозою. Уникнути цього італійській владі вдалося, заборонивши прохід великих суден по історичному центру міста, зокрема по каналу Джудекка і повз площу Святого Марка.

Протягом багатьох років організація вимагала прийняття цього заходу, щоб зберегти місцеву екосистему від руйнування.

З 1 серпня круїзні лайнери будуть перенаправляти в промисловий порт, що знаходиться в межах лагуни.

Массімо Ріккардо, посол Італії в ЮНЕСКО: “Кожен, кому довелося побувати у Венеції, міг побачити, що збереження міста, його пам’яток, історичного ландшафту, і в той же час турбота про життя місцевої громади є нашим пріоритетом”.

Але організацій із захисту міста це рішення не влаштувало. Там стверджують, що необхідний цілий комплекс заходів – і не тимчасових, а довгострокових – з управління природними ресурсами і турпотоком.

Стефан Доемпке, World Heritage Watch: “Прийнята італійською державою міра дозволила тільки одну з безлічі проблем, що представляють серйозну загрозу крихкій екосистемі. Великі суду як і раніше можуть проходити по лагуні через порт Маргера, а значить, все так же будуть надавати надмірний вплив на навколишнє середовище і клімат”.

У 2019 Венецію відвідали приблизно 25 мільйонів туристів. При цьому місто з населенням трохи більше 50 тисяч чоловік щорічно залишають близько тисячі венеціанців.

Свіжі новини

Погода

Також читайте