ГоловнаCOVID Travel NewsЄС змінює правила: стало відомо, кого пускатимуть до Європи для туризму

ЄС змінює правила: стало відомо, кого пускатимуть до Європи для туризму

Євросоюз хоче скасувати національні обмеження на туристичні поїздки та дозволити вільний в’їзд до Європи всім повністю вакцинованим мандрівникам. Природно, тільки для вакцин, визнаних у ЄС. Тести, як і раніше, будуть необхідні для всіх, хто щепився вакциною, не визнаною в ЄС. Як зазначила Європейська комісія, блок має зосередитися на статусі щеплень туристів, а не на географічному ранжируванні.

Однак, поки Європейський центр з профілактики та контролю захворювань (ECDC) ще не виступив із офіційною заявою щодо ефективності різних вакцин, схвалених для поїздок у межах ЄС, пропозиція про зміни правил переміщення туристів була відкладена на невідомий період.

Проте, за даними Bloomberg, пропозиція ЄС включатиме зміни, пов’язані з системою світлофорів та терміном дії паспортів вакцинації – Агентство охорони здоров’я ЄС запропонувало внести поправки до правил та обмежень на подорожі в умовах ковіда, оскільки нинішня система кольорового маркування суттєво обмежує свободу пересування туристів.

Після кількох зустрічей зі спеціалістами охорони здоров’я ЄС Європейський центр запропонував державам-членам запровадити єдині правила в’їзду, що ґрунтуються на вакцинації та довідці, що підтверджує статус перехворілого. Це означає, що щепленим і перехворіли на ковід більше не треба побоюватися обмежень свободи пересування, навіть якщо країна їх походження вважається ковідонебезпечною. Іншими словами, за наявності сертифікату про вакцинацію з позначкою про схвалене щеплення або довідки про перенесене захворювання туристів пускатимуть до Європи звідусіль, навіть із країн підвищеного ризику.

Крім того, передбачається, що пропозиція також міститиме інструкції щодо терміну дії паспортів вакцинації. Комісія ЄС планує зробити паспорти вакцинації проти COVID-19 дійсними лише протягом 12 місяців після отримання другої дози. Проте ще не затверджено, чи доведеться повністю щепленим мандрівникам робити ще одне щеплення через рік.

З цього приводу влада Греції запропонувала свій варіант – вносити відмітку про ревакцинацію до сертифікатів. Однак прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс запропонував щепленим туристам проходити ревакцинацію через шість місяців з моменту отримання другого компонента антиковидного препарату. Так, на їхню думку, подорожі блоком ЄС будуть безпечнішими.

Як і прем’єр-міністр Греції, директор ECDC Андреа Аммон заявила, що всі країни повинні зосередитися на наданні бустерних ін’єкцій: «Все ще існує надто багато людей, схильних до ризику важкої інфекції COVID-19, яких ми повинні захистити якнайшвидше. Нам потрібно терміново зосередитись на усуненні розриву в імунітеті, запропонувати бустерні дози всім дорослим та відновити немедикаментозні заходи».

Свіжі новини

Погода

Також читайте