ГоловнаМіжнародні організаціїЄССусідні з Україною країни готові до напливу мігрантів

Сусідні з Україною країни готові до напливу мігрантів

У той час як війна на території України продовжує розвиватися, сусідні країни вже зробили необхідні приготування на всі випадки життя.

Словаччина, яка межує з Україною на відстані 97 км, заявила, що готова допомогти громадянам України, повідомляє SchengenVisaInfo.com.

Словацька влада оголосила, що всі прикордонні переходи з Україною працюють, крім залізничних.

Крім того, пояснюється, що пожежники збудували тимчасові аварійні табори для українських біженців. Крім того, було збільшено пропускну спроможність пунктів надання притулку.

Міністерство внутрішніх справ Словаччини повідомило сьогодні, що тільки за останні 24 години було зроблено 10 526 записів.

Усім особам, які рятуються від війни, дозволено перебувати на території Словаччини протягом 90 днів. Однак, як тільки людина попросить притулок, його статус зміниться, і правила 90 днів більше не поширюватимуться на нього.

Україна має безвізовий режим зі своїми сусідніми країнами, що означає, що вони можуть перетинати кордон без необхідності мати візу чи додаткові документи. В’їзд до Словаччини також дозволено особам, які не мають дійсного проїзного документа після проходження ними перевірки.

Польська влада також запевнила громадян України, що їх буде допущено до Польщі. Було роз’яснено, що до Польщі будуть допущені всі, навіть ті, хто не має дійсних документів.

“Якщо ви рятуєтеся від збройного конфлікту в Україні, не турбуйтеся, що у вас немає документів, які дають змогу в’їхати до Польщі”, – йдеться у заяві польського уряду.

Вони порадили всім громадянам України звернутися до найближчого пункту прийому, якщо вони не мають місця для проживання в Польщі. Крім того, вони наголосили, що всім буде надано харчування та медичну допомогу.

Польська прикордонна поліція повідомила, що у четвер прибуло понад 29 000 українців, а у п’ятницю – ще більше.

Дві інші сусідні країни, Молдова та Румунія, також зареєстрували велику кількість прибулих із України.

Крім вищезгаданих країн, Чехія також оголосила, що країна готова надати підтримку всім мігрантам, які прибувають з України. Чехія активувала план готовності до міграційної хвилі, аби допомогти українським громадянам.

“Україна є жертвою російської агресії, і ми не залишимо наших друзів без допомоги. Якщо громадяни України припиняють своє перебування, їм не потрібно боятися обмежень. У рамках спрощеної процедури вони можуть подати заяву на отримання спеціального типу візи та залишитися у нас”, – сказав міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан.

Крім того, він зазначив, що правила продовження віз діятимуть і надалі.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Число ночівель туристів до ЄС у 2023 році було рекордним

Статистичне управління Євросоюзу (Eurostat) повідомляє, що туристи провели загалом...

У другій половині 2024 року запрацюють нові правила в’їзду до країн Євросоюзу

Країни Євросоюзу планують перехід на Entry/Exit System (EES) до...

Європейський Союз кардинально змінює правила в’їзду та виїзду

З другої половини 2024 року правила в'їзду до Шенгенської...

ЄС запустить систему в’їзду ETIAS не раніше 2025 року

Нову пропускну систему для відвідування країн ЄС, так звану...

Туризм у Європі майже вийшов на допандемійні рівні

Чотири роки тому пардемія коронавірусу повністю зупинила світовий туризм....