ГоловнаЄгипетЄгипетський Сфінкс несподівано заплющив очі налякавши всіх

Єгипетський Сфінкс несподівано заплющив очі налякавши всіх

Фотографії єгипетської піраміди пробудили небувалий інтерес туристів до визначних пам’яток. Є привід: на знімках видно, що у Сфінкса – найдавнішої скульптури у Гізі – несподівано заплющились очі. Про причини явища сперечаються туристи, чиновники та містифікатори.

Ось що з цього приводу написала експатка у своєму блозі»: «Зараз по мережі гуляє багато фото Сфінкса із заплющеними очима. Їх роблять і єгиптяни і туристи. Очевидно, фото не фейк (фейк вже давно б викрили). Але чи справді він заплющив очі, чи це такий ракурс, чи щось трапилося з каменем, що викликало ефект «заплющених очей», поки що неясно».

Єгипетський Сфінкс несподівано заплющив очі налякавши всіх

Досі незрозуміло – чи це фейк, але в Facebook обговорюється ця новина. Небайдужі публікують фотографії, де чітко видно відсутність зіниць у статуї. Перші з усією впевненістю заявляють, що це є страшною ознакою і провісником близького апокаліпсису. Другі (астрологи) запевняють, що таким чином Сфінкс став на захист своєї країни, що настають важкі часи, а Єгипет стане найбезпечнішим місцем. Треті вправляються в дотепності. За словами автора, з’явилося «море» жартів, мемов та коміксів, які пояснюють, чому Сфінкс раптом «вирішив подрімати»: «Можливо, він з’їв багато печива на нещодавньому Курбан-байрам?», «Або просто втомився не спати понад 2.000 років?».

З іншого боку, в Міністерстві старожитностей Єгипту чиновники заперечують, що у монумента раптом заплющилися очі, а всі фотографії, які це демонструють, є сфабрикованими: вигляд закритих очей легендарної статуї можна пояснити зміною ракурсу або освітленням. «Джерело в Міністерстві старожитностей підтвердило, що фотографія Сфінкса була підробкою, оскільки вона була знята під кутом, протилежним сонцю. Через слабку камеру його риси обличчя не було показано, через що зображення виглядало так», – навела цитату жінка.

Проте загадка викликала ажіотажний інтерес у туристів і самих єгиптян: тепер вони натовпами вирушають до скульптури, щоб підійти до монумента та особисто подивитися на нове диво світу. «Отже якщо це маркетинговий хід для розвитку туризму в Єгипті – то, як кажуть, «витівка вдалася», – додала вона.

Коротка довідка про історію Сфінкса від експатки, яка проживає в Єгипті: «Єгипетський Сфінкс – одна з найзагадковіших статуй на нашій планеті. Це напівбог із головою людини та тілом лева. І обличчя в нього не аби яке, а (за однією з версій) фараона Хефрена; якщо це, то статую побудували в 2558-2531 гг. до н.е. Довжина Сфінкса 73 метри, висота 20 метрів та ширина 19 метрів. До нього привозять туристів після відвідин великих пірамід на плато Гіза. За найпопулярнішою версією він охороняє могили фараонів. Але це не точно – зрештою, жодних останків фараонів у пірамідах виявлено не було, та його справжнє призначення – теж велика загадка».

Свіжі новини

Погода

Також читайте

У Єгипті археологи знайшли сфінкс з обличчям римського імператора

Археологи під час розкопок у провінції Кена в Єгипті...

У Єгипті туристів закликали не фотографуватися оголеними біля пірамід

Мінтуризму Єгипту закликає іноземців відмовитися від фотосесій у оголеному...

З курортів Єгипту можна буде швидко дістатися пірамід Гізи

Туристи в Єгипті зможуть швидше і дешевше добиратися з...

Єгипетський Сфінкс заплющив очі: фото фейк, пророцтво чи рекламний хід?

Всі туристичні новини згасли перед тим, що заплющив очі......

У єгипетському храмі знайшли двох сфінксів віком понад 3000 років

Статуї знайшли під час археологічних розкопок, що проводилися в...